Batman’da Maç Yöneten ve Performansıyla Göz Dolduran Kadın Hakem

Batman’da Maç Yöneten ve Performansıyla Göz Dolduran Kadın Hakem
04.02.2020
A+
A-

Batman’da ve ilçelerde hafta sonu liglerde sayısız maç oynandı fakat, bir maç vardı ki aralarında belki de en dikkat çekici olanıydı.

Batman’da ve ilçelerde hafta sonu liglerde sayısız maç oynandı fakat, bir maç vardı ki aralarında belki de en dikkat çekici olanıydı. 2.Amatör Lig’de oynanan Kozlukspor ile Gercüş Bağlarspor maçında görev yapan Pelda Tekin gösterdiği performansla erkek hakemlere adeta taş çıkardı.

Bu sezondan yana Batman 1 ve 2.Amatör’de görev yapan genç kadın hakem, Batman 2.Amatör Lig’de düdük çaldı.Kozlukspor-Gercüş Bağlarspor arasında oynanan ve 2-1lik Gercüş Bağlarspor üstünlüğüyle sonuçlanan maçta görev yapan Tekin; böylelikle bu sezon ilk olarak düdük çalan kadın hakemi olmasının yanı sıra, yönettiği maçın hakkını veren hakemi oldu.Karşılaşmanın öncesinde Kozlukspor kulüp başkanı tarafından kendisine çiçek takdim edilen ve seyirciler tarafından alkışlanan, futbolcular ile ilişkisinde oldukça otoriter davranarak herkesin beğenisini topladı.

Daha öncede bir çok müsabakalarda bayrak sallayıp oldukça performansı iyi olan kadın hakem Pelda Tekin, disipliniyle de herkesimin beğenisini topladı.

Oldukça iyi yönetim sergileyip performansını arttıran Tekin, bu sene Batman Amatör Lig’de daha çok maçta düdük çalması bekleniyor.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.