• DOLAR
  $2.311,3400
 • EURO
  $1,4338
 • ALTIN
  $55.497,8200
 • BIST
  $261,9300
Kayyum atanan belediyeden iki dille Kandil kutlaması

Kayyum atanan belediyeden iki dille Kandil kutlaması

Kayyum atanan Batman Belediyesi, vatandaşların, Berat Kandili’ni Türkçe kutlayıp Web Sitede yer alan Kurdi dil desteğiyle Kürtçe’ye çevrilip kutlandı.

Batman valisi Hulusi Şahin’in kayyum atandığı Batman Belediyesi, Belediye Web sayfası üzerinden vatandaşların Berat Kandili’ni Türkçe kutladı. Belediyeden yapılan paylaşımda, Türkçe ve Kürtçe, “Ramazan ayının habercisi bu mübarek gecede elimizi ve gönlümüzü uzanabileceğimiz herkese açmal, kardeşlik ve beraberliğimizin güçlenmesine gayret göstermeli, büyüklerimizin ve dostianmızın hayır dualan alınmalıdır.insanlığın korkulu rüyası haline gelmiş Koronavirüs salgınının tüm dünyadan defi için yüce dinimizce imanın bir şubesi olarak değerlendirilen temizliğe dikkat ederek fili dualanmızla, ellerimizi yüce Mevlaya açarak kavli dualanmızla bu buhrandan kurtulmak için niyazda bulunmalıyız. Aynı duygular ve umutiarla yapılacak dualann, dünyada banşın sağlanması, başta ülkemizde, bütün dünyada refahin artması, manevi ve kültürel değerlerimizin muhafazas, būtün insanlığın selameti, iyiliğin, kardeşliğin, paylaşmanın ve merhametin artmasına vesile olmasını temenni ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerie, tüm Batmanii hemşehrilerimin Berat kandilini tebrik eder, tüm insanlık için hayırlara vesle olmasını dilerim. PEYAMA QENDÎLA BERAETÊ YA WEKÎLÊ SEROKÊ ŞAREDARÎYÊ HULUSÎ ŞAHÎN

Peyama Qendila Beraetê ya

-WEKÎLÊ SEROKÉ ŞAREDARİYÊ HULUSİ ŞAHİN-

Di vê şeva piroz de ku qasidė hatina meha Remezanê ye, pewiste em dest û diên xwe ji her kesê ku bigihiyê re vekin, em hewlbidin ku brafy diayên mezin û dostén xwe bigirin. Ji bo vé virůsa ku li serê cîhané bûye musibet ku xilas bibe ú bi bolkişandina ser paqiyê ku ji îmanėye, em destên xwe ji Xwedayė Alėmě re vekin û dia bikin. Ez hevidarim bi diayên ku bi heman hestan werin kirin bibin wesile ku li cihanė lihevhatin, zêdahiya xweşiyê, parastina nirxên me yên madi û manevi, qenci, birati pêk vardı. Bi van hestan ez şeva Berata tevahiya hevwelatiyên xwe yên Batmanė piroz dikim û ez hevi dikim ev şev xweşiyê bine nava mirovahiyė.

Advertisement

Hulusi ŞAHİN

Parezgere Batmané

W. Seroke Saredariyê” ifadelerine yer verildi

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM