O paylaşımla ilgili inceleme başlatıldı

O paylaşımla ilgili inceleme başlatıldı
11.04.2020
A+
A-

İçişleri Bakanlığı tarafından 10.04.2020 tarihinde 31 ilde sokağa çıkma yasağı kararı ardından İstanbul’da yaşanan kısa süreli yaşanan yoğunlukla ilgili sosyal medyada provokasyon amaçlı paylaşımlara ilişkin inceleme başlatıldı.

Fırın değil, kaza kavgası çıktı

Olay yerine giden ekipler, bir otomobil ile motosikletin çarpışması sonucu maddi hasarlı kaza meydana geldiğini, ölen ya da yaralananın olmadığını belirledi. Ayrıca ekipler, kaza sonrası tarafların kavga ettiğini, mahalledekilerin iki grubu ayırması üzerine olay yerinden ayrıldıklarını ve birbirlerinden şikayetçi olmadıklarını tespit etti.

Kaza sonrası yaşanan kavgayı, “ekmek sırasında kavga çıktı” şeklinde sosyal medya hesaplarından paylaşan kişilerin tespiti için inceleme başlatıldı.

“Ekşi maya zaten 5 lira”

 Öte yandan Bakırköy İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, bir internet sitesinde yer alan “Fırsatçı fırıncı ekmek fiyatını 5 liraya çıkardı” başlıklı haberde görselleri paylaşılan fırının ustasına ulaştı.

Polis ekiplerinin bilgisine başvurduğu usta Rıdvan Teke, akşam saatlerinde iş yerindeyken aniden kalabalık bir grubun fırına geldiğini bazılarının yuvarlak 400 gramlık ekşi mayalı tam buğday ekmeği aldığını, bu ekmeğin de satış fiyatının 5 lira olduğunu, zamlı fiyatla satmadığını anlattı.

Fırıncı da şikayetçi oldu

Söz konusu iş yerinde 20 yıldan fazladır bulunduğunu, kendisi ile ilgili çevredeki esnaftan ve vatandaşlardan bilgi alınabileceğini, bu haberi yapan kişi ve internet siteleri hakkında suç duyurusunda bulanacağını belirten Teke, Kartaltepe Polis Merkezi Amirliği’ne giderek şikayet dilekçesi verdi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.