Amedspor Başkanı Kılavuz: Bizimle maça çıkan takımlar sanki milli maça çıkar gibi çıkıyor

Amedspor Başkanı Kılavuz: Bizimle maça çıkan takımlar sanki milli maça çıkar gibi çıkıyor
13.05.2020
A+
A-

Amed Sportif Faaliyetler Kulübü Başkanı Metin Kılavuz, hiçbir maçlarda 11 kişiye karşı oynamadığını söyledi.

Maçlarda 11 kişiye karşı oynamadığını ifade ederek, “Bizimle maça çıkan takımlar sanki milli maça çıkar şeklinde bir motivasyon ile çıkıyor. Yani o maçı kazanırsa sanki bir madalyayı ülkesine götürecek gibi motivasyonları oluyor. Biz nasıl çıkıyoruz maça? diyoruz ki; Fair-Play kuralları içinde şehrimizi temsil ediyoruz” diye konuştu.

Amedspor Kulüp Başkanı Metin Kılavuz Spor72’de yayınlanan Spor Konuk programına katılarak hem Genel Yayın Yönetmeni Abdurrahman Avşar ve Haber Müdürü Akif Altsoy’un sorularını hemde taraftarların sorularını yanıtladı. Önce takım ile ilgili genel bilgiler veren Başkan Metin Kılavuz, Amedspor, Türkiye’deki en centilmen Fair-Play kurallarına uyan en baştaki kulüplerden biri olduğunu belirterek, “Sporu tanımlarken hep şunu ifade ediyorum; Bize göre spor demek sadece bir yarışma demek değildir buluşma demektir, dokunmak demektir. Spor bize göre evrensel barışa hizmet sunan etkinlikler kültürüdür. Bunu ifade ediyoruz. Bunun nedeni; Amedspor’un isminden ve ismin arkasında duran halkın ve o halkın değerleridir diyebiliriz” diye konuştu.

Başkan Kılavuz, Amed ismi bugün Diyarbakır’ın tarihteki en eski isimlerinden birisi olduğunu kaydederek, “Bir şehri değerlendirirken nasıl değerlendireceksiniz bu şehrin kültürüyle tarihiyle bir bütün olarak değerlendireceksiniz. Bize göre Amedspor ismini aldıktan sonra Diyarbakır şehri bilindiği gibi tarihte her zaman demokrasinin barışın kenti olmuştur” dedi.

Spor72 / Özel haber

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.