Cumhurbaşkanı Erdoğan: Gençlerimizin yeni bir spor ahlakı ile ahlaklanmasını istiyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Gençlerimizin yeni bir spor ahlakı ile ahlaklanmasını istiyoruz
30.05.2020
A+
A-

İstanbul’un fethinin 567’nci yıl dönümü etkinliklerinde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Erdoğan, “Spor alanında hırsın, bencilliğin, maddiyatın, haksız rekabetin arttığı bir dönemde gençlerimizin yeni bir spor ahlakı ile ahlaklanmasını istiyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Okçular Vakfı Fetih Kupası ödül törenine katıldı. Burada konuşan Erdoğan, Türkiye ile birlikte tüm dünyayı etkileyen Coronavirus (Covid-19) salgını nedeniyle buruk bir Ramazan ve bayram geçirdiklerini belirterek İstanbul’un fethini daha mütevazı etkinliklerle idrak etmeye çalıştıklarını vurguladı.

Erdoğan, “Spor alanında hırsın, bencilliğin, maddiyatın, haksız rekabetin arttığı bir dönemde gençlerimizin yeni bir spor ahlakı ile ahlaklanmasını istiyoruz. Evlatlarımızı okçuluğa, biniciliğe, atıcılığa yönlendirirken, aynı zamanda onları kendi kültürel kodlarımızla da tanıştırıyoruz. Devlet olarak ana önceliğimiz, kendini bilen, tarihini, medeniyetini bilen, öz güveni yüksek, ahlaklı, erdemli ve sağlıklı gençler yetiştirmektir. Maziden atiye kurulan birer köprü olarak görmüş olduğumuz tüm ata sporlarımızı teşvik ediyor, önemli destekler veriyoruz.” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.