Petrolspor her gün geriye gidiyor

Petrolspor her gün geriye gidiyor

Petrolspor her gün geriye gidiyor
Çarşambaspor maçının ilk 11’ine baktığımda gözlerim Çatalcaspor maçında 2. yarıda sahaya sürülen o mücadeleci ve sık sık pozisyona giren kadroyu aradı. İlk yarıda kötü giden oyunu Özgür Vurur ikinci yarıya başlarken yaptığı değişikliklerle kurtarmaya çalıştı. Ne var ki ilk yarıda yenen 2 gol bu sefer takımın ve kulübenin moralini bozarken, Özgür hocanın da oyun planlarını tamamen alt üst etti.

Maçın ikinci yarının hemen başında Evren Kilarcı’nın attığı golle moraller bir nebze olsa yerine gelse de 2 maçtır sahasında kazanamamanın verdiği baskı tedirgin oyunu devam ettirdi Petrolspor’da. Beraberliği bulayım derken bu moral ile oynamaya çalışan Petrolspor çok faul yaptı ve iki tane gereksiz kırmızı kart gördü.

Tabi burada hakemi de unutmamak gerekiyor. Uzun zamandır sahadaki mücadeleyi bu kadar katleden bir hakem görmemiştim. Her ne kadar mağlubiyeti hakeme mal edemezsekte, verdiği saçma sapan kararlar Çarşambasporlu oyuncuların ekmeğine yağ sürdü. Hakemin kötü yönetmesi Petrolsporlu futbolcuların morallerini iyice düşürdü. Gereksiz fauller ve gereksiz kartlar da takımın düşüşüne sebebiyet gösterdi.

Bireysel anlamda takım düşük kalınca rakip de bunu avantaja çevirdi ve net bir skor ortaya çıktı. Maç boyunca takıma çıkın diye bağırmaktan Özgür Vurur’un sesi kısılmıştır.

Maçın ikinci yarısında gol adına her türlü denemeyi yaptı Özgür Vurur. Ancak kırmız-beyazlı takımda orta saha oyuncuları kapasitelerinin çok altında kaldı.

Petrolspor fizik olarak iyi değil. Takım mağlup duruma düşünce maçı çevirecek kapasiteye sahip olmayan oyuncular, mental olarakta eksiklikleri gözlerden kaçmadı.

Takımdaki koordinasyon eksikliği de sahada kendini hissettiriyor. Bu da oyuncuların etkisiz kalmasına ve gol atamamanın verdiği stresle kart yemelerine sebebiyet gösteriyor.

Aykut Sevim’de iyi şekilde gelmedi. Petrolspor her gün geriye gidiyor. Bu kadar üst sıralara oynar mı bilemem ama her gün bir geri gidiş var.

Advertisement

Kulübün bir enerjisi zaten, üst üstte alınan mağlubiyet nedeniyle kaybetti. Coşku problemi var. Kadro kalitesi düşük. Kadir Bilimler cezalı, sağ ve sol bek kötü, Veysel Karadağ ve Serhat Özyılmaz soru işareti. Bazı oyuncular, Petrolspor için yeterli oyuncu değil.

Petrolspor’un orta sahası çok vasat. Petrolsporlular ellerini vicdanına koysunlar. Bu kadroyla Petrolspor’un Play Off’a kalma ihtimali çok çok çok düşük.

Petrolspor gibi çok güçlü bir kulüp içeride 9 puan kaybetti. Petrolspor’un sadece forması bile bu kadar puan kaybetmez.

Petrolspor’da ligi forse edecek hava göremiyorum. Çarşambaspor için Petrolspor maçı ‘cankurtaran’ gibi oldu. Petrolspor ligin dibindeki Cizrespor’a karşı berabere ayrıldı. Çatalcaspor’a yenilgi aldı. Altındaki takımlara karşı puan dağıtıyor. Petrolspor; imdada yetişiyor, canlandırıyor takımları.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2021-07-11 17:41:57
2021-05-24 21:36:49
2021-05-19 21:40:05
mustafa öztürk: daha yeni keşvetim
2021-05-15 19:47:06
2021-05-15 17:20:53