Avşar, Batman’da TOHM kurulması gerekiyor

Avşar, Batman’da TOHM kurulması gerekiyor

Medya Spor72 Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Abdurrahman Avşar Batman’da Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi (TOHM)’nin kurulması gerektiğini söyledi.

Batman’da spor branşlarında derece yapmış hatta dünya ve Türkiye şampiyonu olmuş birçok milli sporcularımız mevcut. Bu branşların arasında özellikle atletizm, judo, güreş, kick boks ve tekvando yer alıyor.

Olimpiyat Hazırlık Merkezi kurulması bu branşlardan sporcu yetiştirilip ve sporcuların tüm masrafları, sağlık güvenceleri ve sosyal hakları devlet tarafından karşılanması Batman ve ülke adına önemli bir atılım olacağını ifade eden Avşar, “Bu merkezde sadece sporcuların performans yönü ile, kariyer planlamalarında ülkemizde değerli ve önemli bireyler yetişmesine katkı sunacaktır” diye konuştu.

Batman’da birçok branşta ciddi anlamda başarıyı elde etmiş milli sporcuların mevcut olduğunu dile getiren Gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Abdurrahman Avşar, “Birçok ilde Türkiye Olimpiyat Merkezi (TOHM) kurulmuş. Batman gibi modern bir şehirde olmaması büyük eksiklik. Özellikle derece yapmış sporcularla yaptığım röportajlarda hepsinin ortak düşüncesi Batman’da TOHM merkezinin kurulması gerektiğini söylüyorlar. Bu merkezde sporcuların tüm masraflarının, sağlık güvencelerinin ve sosyal haklarının devlet tarafından karşılanacağı gibi performans testleri, sporcunun geçmiş başarı öyküsü ve antrenör değerlendirmeleri gibi kriterler gözetilerek seçilecek olan sporcular Türk sporunun geleceğine yatırım olacaktır” dedi.

Özellikle atletizm ve güreş branşlarında Dünya, Avrupa ve Balkan şampiyonluklarının elde edilmesinden dolayı TOHM merkezinin Batman’da kurulması gerektiğini vurgulayan Avşar, Gençlik ve Spor Bakanlığının milli ve şampiyon sporculara sahip çıkmasını istedi. Avşar yaptığı açıklamada, “Birçok şehirde TOHM merkezinin kurulduğunu ve sporcuların tüm masraflarının, sağlık güvencelerinin ve sosyal haklarının devlet tarafından karşılandığına şahit oluyoruz. Yaklaşık 600 bin, genç nüfusunun bir hayli yüksek olduğu Batman gibi modern bir şehirde TOHM merkezinin kurulması gerekiyor. Şampiyon olan sporcularla röportaj aldığımda sıkıntılarının olduğuna bizzat şahit olmaktayım. Memleketimizde birçok cevher var. Maddi durumu düşük fakir aile çocuklarının TOHM merkezi haklarından yararlanması gerekiyor. Bu merkezin açılması için başta milletvekilimiz Ziver Özdemir, Valimiz sayın Hulusi Şahin olmak üzere çaba sarf etmeleri gerektiğini umuyorum” dedi.

Advertisement

Spor72 / Özel haber

Avşar, Batman’da TOHM kurulması gerekiyor
Avşar, Batman’da TOHM kurulması gerekiyor
Avşar, Batman’da TOHM kurulması gerekiyor

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2021-07-11 17:41:57
2021-05-24 21:36:49
2021-05-19 21:40:05
mustafa öztürk: daha yeni keşvetim
2021-05-15 19:47:06
2021-05-15 17:20:53