Sefinç: “Küme düşme 1 yıl daha ertelenmeli”

Sefinç: “Küme düşme 1 yıl daha ertelenmeli”

Cizrespor başkanı Maruf Sefinç, adaletin sağlanması için küme düşme 1 yıl daha ertelenmesi gerektiğini söyledi.

Sefinç, kendi sosyal medya hesabında küme düşmeyle ilgili değerlendirmede bulundu.

Cizrespor başkanı Maruf Sefinç, “Ülkemizin değerli basın mensupları” başlığıyla paylaştığı mesajda şunları konuştu:

“Türkiye Profesyonel lig’lerde mücadele eden bir kulüp olarak, Dünya ‘yı ve Ülkemizi etkisi altına alan Covid-19 virüsünün hayat şartlarını zora soktuğu gibi Spor Müsabakalarını da Maddi ve manevi zorlayıp, imkansız hale getirdiğini sizlerde yasayarak görüyorsunuz . Covid-19 salgın virüsüne rağmen liglerin devam etmesi bazı giderilmesi zor şartlar oluşturmuştur.

Pandemi nedeniyle özellikle Profesyonel 3.liglere tam hazır olmayan Bal kategorilerinden çıkan Hakemlerle başlanmış ve devam ettirilmiş yapılan hakem hataları skora yansımıştır. Takımımızın ve diğer takımların puan olarak, dolayısıyla lig sıralaması etkilenmiştir.

Bir çok kulübün birden fazla sporcusu-Antrenör ve çalışanı vakaya yakalanarak 2-3 hafta hiçbir antrenman ve müsabakaya katılamayarak lig motivasyonunu kaybetmiştir. Ayrıca ligin 1. Ve 2. Yarısında farklı talimat uygulanması ,ilk yarsında belli bir sayi üzerinde çıkan pozitif vakalarda müsabaka ertelenirken 2 . yarısında talimat değişmiş belli bir sayi üzerinde pozitif vaka çıksa dahi müsabakaya katılmak zorunlu hale gelmiş çıkılmadığı takdirde de 3-0 hükmen mağlup gibi ağır bir şekilde cezalandırılması gibi bir durum oluşmuş ve bu da hâksiz sonuçlar doğurmuştur .

Bunların yanında Mart 2021 de acılan BAL ligi transfer sezonu ligin devam ettiği esnada açılması BAL ligi takımları 1 yıldır idmansız kalan futbolcu grubuna yönelmektense idmanlı hali hazırda fiziki gücü yerinde olan futbolcu grubu olmasından dolayı bizim gibi maddi güçlükler çeken kulüplerin futbolcularına yapılan transfer teklifleri motivasyonunu sonuna kadar bozmuş , ligin alt sıralamanda bulunan takımların futbolcularına yapılan yüksek cazip teklifler 20-30 yas aralığındaki gençlerin akıllarını karıştırmış , kulüplerin önemli futbolcularının kaybedilmesine sebep olmuş , teklif edilipte gitmeyen futbolcularında akıllarında büyük bir soru işareti bırakmış ve motivasyonu tamamen dağıtmış durumdadır.

Advertisement

Tüm bu durumlar göz önünde bulundurulduğunda sporda adaleti sağlamak için guruplarda düşmenin 1 sezon daha ertelenmesi için TFF yönetim kuruluna gerekli teklifler yapılması için spor kulüplerinin sıkıntılarını dile getiren siz çok kıymetli basın mensubu arkadaşlarımızın desteklerini bekliyoruz .

Unutmayalım ki en büyük birleştirici güçlerden birisi olan sporun en etkili branşı futboldur.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2021-07-11 17:41:57
2021-05-24 21:36:49
2021-05-19 21:40:05
mustafa öztürk: daha yeni keşvetim
2021-05-15 19:47:06
2021-05-15 17:20:53