TFF Başkanı Nihat Özdemir’den küme düşme yanıtı

TFF Başkanı Nihat Özdemir’den küme düşme yanıtı

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir küme düşme ile ilgili çıkan habere cevap verdi.

Konuyla ilgili TFF Başkanı Nihat Özdemir küme düşme hakkında Milliyet’e açıklamalarda bulundu.

Ligde bu sezon da düşmenin kaldırılacağı yolundaki söylentileri kesin dille reddeden TFF Başkanı Nihat Özdemir “Newton kanunları kadar kesin bir gerçek var ortada: tıpkı yer çekimi gibi, küme düşme de bir gerçektir ve olacaktır. Kulüpler kulis yapacağına son haftalarda daha iyi sonuçlar almaya çalışsınlar” dedi

TFF Başkanı Nihat Özdemir’i Yusufeli Barajı’nda buldum. İnşaatın son durumunu incelerken nezaket gösterdi, sorularımı da yanıtladı.

TFF 1.Lig, Misli Com 2. Lig ve Misli Com 3. Lig’de son haftalarda sessiz ve derinden gelen “küme düşmenin kaldırılması” söylentilerini aktardığımda Başkan kesin konuştu:

“Hiç kimse aklına bile getirmesin. Bu liglerin statüsü, oyunun kuralları var. Geçen sezonun sonunda pandemi nedeniyle küme düşmenin durdurulması kararı bir iyi niyet örneğiydi. Ama bu yıl da düşmenin kaldırılması çok yanlış olur. Böyle yanlışlar yapmaya hakkımız yok. Newton kanunları kadar kesin bir gerçek var ortada: tıpkı yer çekimi gibi, küme düşme de bir gerçektir ve olacaktır. Kulüpler kulis yapacağına son haftalarda daha iyi sonuçlar almaya çalışsınlar. Düşmenin kaldırıldığı ligleri taşımak da, oynatmak da artık mümkün değildir.”

Advertisement

Kaynak: Milliyet

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2021-05-19 21:40:05
mustafa öztürk: daha yeni keşvetim
2021-05-15 19:47:06
2021-05-15 17:20:53
2021-04-10 14:03:23