Vali Şahin, “Yeni yönetimine talip olacaklar 20 milyon TL ile en az %60 hisse devri yapılacak”

Vali Şahin, “Yeni yönetimine talip olacaklar 20 milyon TL ile en az %60 hisse devri yapılacak”
26.04.2022
A+
A-

Batman Valisi Hulusi Şahin ve Kulüp başkanı Vahap Akbaş konuştu, Batman Petrolspor’un yeni yönetimine talip olacaklar 20 milyon TL ile en az %60 hisse devri yapılacak.

3.Lig 1. Grupta şampiyonluğunu ilan ederek 2. Lige yükselen Batman Petrolspor yönetimi, Vali Hulusi ŞAHİN ile Batman Valiliğinde bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantı sonrasında kameralar karşısına geçen Vali Hulusi ŞAHİN açıklamalarda bulundu. Vali Hulusi ŞAHİN, 2.ligde yeni bir yönetim kurulması için Batman Petrolspor yönetimin istifasını verdiğini ve 2. Ligde Batman Petrolspor yönetimine talip olacak kişilerin mevcut yönetim ile irtibata geçmelerini ve 10 veya 11 mayısta ise bu kişilerle toplantı yapılacağını belirtti. Yeni yönetim kurulana kadar mevcut yönetim görevine devam edecek.

Vali Hulusi ŞAHİN açıklamalarında:
“Batman Petrolspor yönetimi, 2. Ligde Batman Petrolspor’umuzu daha iyi şekilde temsil edecek, ekonomik olarak Batman Petrolspor’u taşıyacak yönetimin oluşması için kamuoyuna çağrı yapıyor. Batman Petrolspor’a gönül veren iş adamlarımız ve Batman’ın ileri gelenleri bu çağrıya lütfen kulak versinler ve yeni oluşum için bizimle temasa geçsinler. 10 – 11 mayıs tarihlerinde yeni yönetime talip olup projesi ile gelecek olanlarla toplantılar yapacağız. Sadece “Ben Batman Petrolspor’un yönetimine talibim” diyenlere bu büyük camia teslim edilemez. Temel kriterimiz Batman Petrolspor ile ilgili proje olmasıdır.” dedi.

%60 HİSSE DEVRİ 20 MİLYON TL KARŞILIĞINDA DEVREDİLECEK.
Açıklamalarının devamında hisse devri olacağını belirten Hulusi ŞAHİN; “Batman Petrolspor A.Ş.ye yeni gelecek yönetime hisse devri yapılacaktır. En az %60 kadarlık hisse devri 20 milyon tl karşılığında gerçekleştirilecektir. Bu miktar Batman Petrolspor’un hesabına yatırılacak ve sadece transfer ve 2. Ligdeki masraf için kullanılacağı taahhüt altına alınacaktır. Yönetime talip olacakları 10 veya 11 Mayıs’ta yapılacak olan toplantıda dinleyeceğiz. Bu toplantıda projelerini ve 2. Ligde Batman Petrolspor’u hangi projeksiyon ile yöneteceklerini belirtecekler. Bu hususlarda ciddi bir duruş sergilenirse gönül ferahlığı ile yönetimi devredeceğiz. Batman Petrolspor hesabına yatırılacak olan bu 20 milyon tl hisse satışı olarak görülmesin. Kasaya girsin ve ordan harcamalar yapılsın diye istiyoruz.”

BATMAN PETROLSPOR’UN İSMİNİN SATILMASINA MÜSAADE ETMEYECEĞİZ
Vali Hulusi ŞAHİN yeni gelecek yönetiminin Batman Petrolspor’un isim haklarını sponsorluk karşılığında satılamayacağını ve burdan bir gelir elde edilmesine müsaade edilmeyeceğini belirten ŞAHİN kulübün adı Batman Petrolspor’dur ve öyle kalacaktır dedi.

ŞAMPİYONLUK GECESİ DÜZENLENECEK
6 Mayıs Cuma günü Batman Petrolspor’a gelir elde etmek ve şampiyonluğu kutlamak için yönetim kurulu tarafından şampiyonluk gecesi düzenlenecek. Düzenlenecek geceye katılım davetiye ile olacak ve davetiyeler ücretli olacak. Her bir davetiye 1000₺ olacak. Batman Petrolspor’un şampiyonluk primi ve bir kısım borcu bu geceden gelecek gelir ile ödenecek.
Vali Hulusi ŞAHİN: “Son dönemlerde Şampiyon Batman Petrolspor’u destekleyen, sahiplenen çok sayıda isimle karşılaşıyoruz. İşte şimdi buyurun bu davetiyelerden bol miktarda alınız, hem kulübe destek olsun hem de şampiyonluk gecesini doya doya yaşayalım.”

Spor72 / Özel haber

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.