Amedspor’dan sert açıklama: kabul edilemez bir hal almıştır!

Amedspor’dan sert açıklama: kabul edilemez bir hal almıştır!
23.07.2022
A+
A-

Amedspor resmi internet sitesinden oldukça sert bir açıklama yayınladı ve Diyarbakır Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından yillardır Diyarbakır Stadyumu’nun, sezonluk kullanım hakkı için kulübümüzden yüksek ücret alinması başta olmak üzere ” Diyarbakir Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nün kulüplere haber vermeden kiralamış olmasını kabul etmiyoruz.” ifadelerini kullandı.

BASINA VE KAMUOYUNA

Spor Bakanliğı ve kendisine bağlı bulunan Diyarbakır Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından yillardır Diyarbakır Stadyumu’nun sezonluk kullanım hakkı için kulübümüzden yüksek ücret alinması başta olmak üzere kulüpler tarafından işletilmesi gereken kantinlerin el altından başka firmalara kiralanması kabul edilemez bir hal almıştır. Ayrıca stadyumdaki reklam alanlarinın kullanim hakki için Diyarbakir Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nün kulüplere haber vermeden kiralamış olmasını kabul etmiyoruz.

Diyarbekirspor ile her sezon kullanmakta olduğumuz stadyumun her iki kulübümüze de aynı ücret ile kiralanmasına rağmen kullanim hakki sadece haftalik maç ile sinirli olan stadyumun ayrica çim bakım ve personel ücretlerinin yine tarafımizdan alınması, yüksek stat kirası ödeyen kulübümüze ciddi bir mali yük olmaktadir.

Organizasyonun sahibi olması münasebetiyle kantin ve reklam alanlarinin öncellikli olarak işletme hakkı bulunan kulüplerimize yazilı veya başka bir yoldan haber verilmeden tabiri caizse peşkeş çekilerek kendilerine yakın olan firmalara el altında kiralanması ve kulübümüzün bunu ancak sosyal medya mecralarinda öğrenmesi kabul edilemezdir.

Ayrica ödemesini yaptiğımız locaların pandemiden kaynaklı olarak Gençlik Spor Bakanliğı Yatırım ve işletmeler Genel Müdürlüğü’nün 21.06.2021 tarih ve “E-73133786-756.01-599570” sayı numaralı yazisina istinaden alacaklı olmamiza rağmen kullanım hakkı kulübümüzde olan locaların bilgimiz dışında ihale edilmesini şaşkınlıkla öğrenmiş bulunmaktayız. Asli görevi ilimizdeki profesyonel ve amatör spor kulüplerine destek olması gereken Diyarbakır Gençlik ve Spor il Müdürlüğü, kalacak yeri olmayan Diyarbekirspor’a yer tahsisinde bile bulunmadiğı için kulüp başka şehre taşımak zorunda kalmıştır.

Bilinmesini isteriz ki kulüplerimize karşı sergilenen bu haksızlıklara müsaade edilmemesi gerektiğini, gelinen nokta da artık tahammülümüzün kalmadığını belirtmek isteriz. Bu sezon yetkililerden stadyumun ilimizdeki profesyonel takımlara ücretsiz faydalandırılmasını beklerken Diyarbakır Gençlik Spor il Müdürlüğünün bu tavrina karşılık ilimiz milletvekillerini, STK’ları ve taraftarlarımizı bu konu karşısında durmaya davet ediyoruz.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.