Batman’da tenis şampiyonası sona erdi

Batman’da tenis şampiyonası sona erdi
17.08.2022
A+
A-

Batman’da 11-16 Ağustos 2022 tarihleri arasında oynanan Tenis şampiyonası sona erdi. 

Batman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Tenis Federasyonunun 2022 faaliyet programında yer alan Doğu ve Güneydoğu 18 yaşı altı Tenis takım şampiyonası TPAO Tenis kortlarında oynandı. 

Dördü açık, ikisi kapalı olmak üzere 6 farklı tenis sahasındaoynanan müsabakaların final maçları görülmeye değerdi. Turnuvaya18 ilden 36 takım kız ve erkek takımı katılım sağladı. Oynanan müsabakalar sonucunda dereceye giren ilk 2 takım illerini İstanbul’da Eylül ayında yapılacak olan Türkiye şampiyonasında temsil etmeye hak kazandılar. 

KIZLAR 

1 – 1955 Batman Belediyespor Kulübü 

2 – Bitlis Gençlik ve Spor Kulübü

3 – Hakkâri Gençlik ve Spor Kulübü

ERKEKLER

1 – Ağrı Gençlik ve Spor Kulübü

2 – 76 Iğdır Belediye Spor Kulübü

3 – Hakkâri Gençlik ve Spor Kulübü 

Dereceye giren takımlara ödüllerini TPAO Bölge Müdürü Mustafa Demir, Gençlik ve Spor İl Müdür vekili İbrahim Rüzgâr, Turnuva Başhakemi Pınar Koçak, Tenis İl Temsilcisi Mehmet Özer, Gençlik ve Spor Şefi Gökhan Aslan, Belediye Spor Kompleksi Spor Şefi Levent Tan ve Federasyon yetkilileri verdi. 

Katılım sağlayan tüm takımlara teşekkür eden Gençlik ve Spor İl Müdür vekili İbrahim Rüzgâr, bu tür turnuvaların devamının geleceğini ve her zaman sporcuların yanında olacaklarını söyledi. (SPOR72)

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.