Milli Takım'da Arda Güler ve Montella Gerçekleri Milli Takım'da Arda Güler ve Montella Gerçekleri

AFAD, 12 Haziran 2024'te saat 22.19'da Muğla'nın Marmaris ilçesi açıklarında 4.7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiğini duyurdu. Depremin 44,4 kilometre derinlikte olduğu belirtildi.

Marmaris'te 4.7 Büyüklüğünde Deprem

Deprem, Marmaris ve çevresinde kısa süreli paniğe yol açtı. Şu ana kadar herhangi bir can veya mal kaybı bildirilmedi. Yetkililer, depremin ardından bölgede incelemeler başlatarak olası hasar tespit çalışmaları yapıyor.

Depremin Detayları

Marmaris açıklarında meydana gelen 4.7 büyüklüğündeki deprem, bölgedeki vatandaşlar arasında korku ve paniğe neden oldu. AFAD'ın yaptığı açıklamaya göre, depremin merkez üssü Akdeniz'de olup, yerin 44,4 kilometre derinliğinde gerçekleşti. Deprem, Marmaris'in yanı sıra çevre illerde de hissedildi.

Vatandaşların Tepkisi

Depremi hisseden vatandaşlar, sosyal medyada yaşadıkları korku ve endişeleri dile getirdiler. Birçok kişi, depremin şiddetli sarsıntısının ardından evlerinden dışarıya çıkarak güvenli alanlarda toplandı. Depremin ardından yetkililer, vatandaşları sakin olmaları ve resmi açıklamaları takip etmeleri konusunda uyardı.

İlk belirlemelere göre, herhangi bir can veya mal kaybı yaşanmadığı bildirildi. Yetkililer, vatandaşların olası artçı sarsıntılara karşı dikkatli olmaları gerektiğini belirtti.

Olası Artçı Sarsıntılar

Depremin ardından bölgede artçı sarsıntıların olabileceği uyarısında bulunan uzmanlar, vatandaşların tedbirli olmalarını ve hasar görmüş binalara girmemelerini tavsiye etti. 

Editör: Serhat Ramay