Batman- COVID-19 pandemisi ile birlikte okullarımızda yaklaşık 1.5 yıldır yüz yüze eğitime ara verilmiş ve bu dönemin başında yeniden yüz yüze eğitime geçildi. Pandemi döneminde yüz yüze eğitim yapılmadığı için okul sporlarında ara verilmişti. Kısıtlamaların kalkması, yeniden yüz yüze eğitime başlanılmasından sonra okul maçlarında da birçok branşta maçlar oynanmaya başladı.

Bunun yanında birde bazı okullar kendi bünyesinde hem sınıflar arası, hem de bireysel (kişiler arası) turnuvalar düzeliyor.
Bu okullardan biri de "YUNUS EMRE ANADOLU LİSESİ"
Batman Yunus Emre Anadolu Lisesi olarak düzenlemiş oldukları etkinlikle, öğrencilerin tekrar sosyal hayata katılma ve uyum sorunu yaşamaması adına sınıflar arası futsal turnuvası düzenledi.

Yunus Emre Anadolu Lisesi Müdürü Abdülbaki Gümüş Bey'in destekleri ve yardımlarıyla halk eğitim merkezi tarafından görevlendirilen ve usta öğretici olarak görev yapan antrenörlerin önderliğinde covid-19 salgını nedeniyle yaklaşık 16 ay süren online eğitimden dolayı sosyal aktivitelerden ve etkinliklerden uzak kalan öğrencilere pandemi sonrası okula dönüş ile birlikte öğrencilerin tekrardan sosyal hayata katılma ve uyum sorunu yaşamaması adına bu süreci daha sağlıklı ve hızlı bir şekilde geçirmeleri için "Batman Yunus Emre Anadolu Lisesi" olarak düzenlemiş oldukları etkinliklerden
"Sınıflar Arası Erkekler Futsal Turnuvası'nı" şampiyon olan takımlara ödüllerini meşale, konfeti eşliğinde verilen kupa, madalya ve plaket töreni ile öğrencilere takdim edildi.

"Turnuvalar devam edecek"

Batman Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından görevlendirilen usta öğretici olarak eğitim veren antrönörlerin önderliğinde " Bireysel Masa Tenisi Turnuvası"
ile
"Sınıflar Arası Kızlar ve Erkekler Voleybol Turnuvası" ile devam edecektir.

'Antrenör Asilyürek' Teşekkür etti.

Antrenör Hasan Asilyürek yaptığı açıklamada; "Tekrardan bu süreci daha sağlıklı ve daha hızlı atlatmak adına bu anlamlı ve önemli projelere imza atan başta okul müdürü Sayın Abdülbaki Gümüş Bey'e, Müdür Yardımcıları Sayın Mehmet Ek'e ve Sayın Hüseyin Taşkıran'a ayrıca bu etkinliği baştan sona kadar planlayan, yöneten ve usta öğretici olarak görev yapan antrenörler: Veysel Taşkıran, Lezgin Şavir, Mehmet Şah Kümet, Ahmet Dağ, Serkan Yağuzluk ve Mehmet Şah Polat'a teşekkür ederim." diye konuştu.

Haber : Alaettin Ersöz / Spor72