Galibiyete hasret kalan Adıyaman FK, son haftalardaki düşüşüyle birlikte küme düşme hattına geriledi. Ligde 4 maçtır kazanamayan sarı yeşillilerin, Altınordu maçının ardından da İstanbul ekibine karşı da mağlup olup galibiyet hasreti 4 maça çıktı.

Sezona büyük umutlarla başlamasına karşın hayal kırıklığı yaratan sonuçların ardından Adıyaman FK düşüşe geçti. Son 4 maçtır sahadan sadece bir puanla ayrılan sarı yeşilliler, 2. Lig'in 8'nci haftasında küme düşme hattına doğru gerilerken, özellikle son haftalarda ortaya konan futbol da camianın ve taraftarların tepkisini çekti. Ligde toplamda 7 maçtır kazanamayan ve iç sahada oynadığı maçlarında da zorlanan Erol Kapusuz'un öğrencileri, son olarak da Beyoğlu Yeni Çarşı takımına 1-0 kaybetti.

Düşme hattına yaklaştı

Ligdeki son galibiyetini 4'ncü haftada deplasmanda oynadığı Karacabey Belediyespor maçında alan Adıyaman FK, böylelikle puanını 4'e yükselterek haftayı 11'nci sırada tamamlamıştı. Ancak sonraki 4 haftada üç puana hasret kalan sarı yeşilliler, kayıplar ile birlikte ateş hattına doğru geriledi. 8'nci hafta sonunda 5 puanla 15'nci sıraya düşen Adıyaman FK, 4 hafta önce lider ile arasında 8 puan fark bulunurken, şimdi bu fark da 16'ya kadar yükseldi.

Haber: Abdurrahman AVŞAR