Batman'da, Devlet Su İşleri (DSİ) Batman Şube Müdürlüğü ve Orman İşletme Müdürlüğü iş birliğiyle gerçekleştirilen önemli bir çevre projesi hayata geçirildi. Batman Çayı'nın sol sahilinde yer alan 1. etap yeşil kuşak ağaçlandırma çalışmaları kapsamında, Vali Ekrem Canalp liderliğinde sembolik bir adım atıldı.

100 dönüm alanı kapsayan Batman Çayı'nın ıslahı ve çevresinin yeşillendirilmesi amacıyla başlatılan çalışmalarda, Vali Canalp ve beraberindeki yetkililer tarafından ağaç dikimi gerçekleştirildi. Bu önemli adım, çevre koruma ve yeşil alanların artırılması hedefi doğrultusunda atılan önemli bir adım olarak değerlendirildi.

Batman Çayı Sol Sahilinde Yeşil Kuşak Oluşturma Projesiyle Çevre Dostu Adımlar Atılıyor

Batman Çayı'nın sol sahilinde gerçekleştirilen yeşil kuşak ağaçlandırma çalışmalarıyla, bölgenin ekolojik dengeye katkı sağlanması ve çevre dostu bir yaşam alanı oluşturulması amaçlanıyor. Projede, doğal yaşamın korunması ve çevrenin güzelleştirilmesi adına geniş kapsamlı bir çalışma planı uygulanıyor.

DSİ Batman Şube Müdürlüğü ve Orman İşletme Müdürlüğü'nün koordinasyonunda yürütülen bu çalışmaların ilerleyen süreçlerde daha geniş alanlara yayılması planlanıyor. Böylece, Batman'ın doğal güzelliklerinin korunması ve çevresel sürdürülebilirliğin artırılması için önemli bir adım atılmış olacak.

LED Işıklı Yaya Geçitleri Hizmete Girdi LED Işıklı Yaya Geçitleri Hizmete Girdi