Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul ve Ankara dahil 16 il için sağanak ve fırtına uyarısı yaptı. Özellikle öğleden sonra etkili olacak yağış ve fırtınalar için vatandaşların dikkatli olması gerektiği belirtildi.

### Detaylı Hava Durumu

Marmara'nın kuzey ve doğusu, İç Anadolu'nun kuzey ve batısı, Batı ve Orta Karadeniz'de yerel kuvvetli sağanaklar bekleniyor. Rüzgarın İç Ege, Marmara’nın güneyi ve Göller Yöresi'nde kuvvetli esmesi tahmin ediliyor.

### Hafta Sonu Beklentileri

Hafta sonuna kadar sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi bekleniyor. Cumartesi ve Pazar günleri Karadeniz üzerinden gelen serin ve yağışlı havanın etkili olması öngörülüyor.

### Uzman Görüşleri

Meteoroloji uzmanları, yağışların kuvvetli olacağı bölgelerde vatandaşların dikkatli olmasını ve gerekli tedbirlerin alınmasını öneriyor. Özellikle açık alanlarda bulunacakların önlem alması gerektiği vurgulandı.

### Önlemler ve Uyarılar

Üsküdar-Kadıköy-Maltepe tramvay hattında işlemler tamam Üsküdar-Kadıköy-Maltepe tramvay hattında işlemler tamam

Vatandaşların yağışlı ve fırtınalı havalarda mümkün olduğunca dışarı çıkmamaları, çıkmaları gerekiyorsa da tedbirli olmaları gerektiği belirtildi. Ayrıca yetkililer, sürücülerin trafikte dikkatli olmalarını ve gerekli tedbirleri almalarını öneriyor.

Editör: Serhat Ramay