Batman'da etkili olan şiddetli yağış sonrası kentin bir çok kesimlerinde etkili olan seller sonrasında araçlar sel suları altında kalırken, çok sayıda köy yolu da sel suları nedeniyle ulaşıma kapandı.

Jandarma ekipleri ilçe girişlerinde araç geçişlerine kontrollü olarak izin verirken, olası bir olumsuz duruma karşı AFAD ekipleri bölgeye sevk edildi.

Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisi ve yoğun bakım servisi sular altında kalırken, hastalar üst katlara taşındı. Sel baskınından sonra Batman Valisi Ekrem Canalp son durum için Eğitim Araştırma Hastanesine gitti. Hastanede su tahliye çalışmaları devam ediyor.

METEOROLOJİ TURUNCU KODLA UYARMIŞTI

Meteoroloji'den yapılan turuncu uyarının ardından Batman'da etkili olan şiddetli yağış nedeniyle kentin birçok kesimleri su baskınlarına neden oldu.

ŞEHRİN İŞLEK CADDESİNDE KAZA MEYDANA GELDİ

Batman'da etkili olan sağanak yağış sonrası, şehrin işlek caddesi olan Dörtyol mevkisinde kaza meydana geldi. Yaşanan kaza sonucu maddi hasar meydana geldi. Olay yerine intikal eden trafik ekipleri gereken önlemleri alarak yolu araç trafiğine tekrardan açmayı sağladı.

Öte yandan kentte yağış devam ederken, ekipler çalışmalarını sürdürüyor.

Batman Valiliğinden uyarı

Batman Valiliği, Batman’da etkili olan şiddetli yağış nedeniyle uyarıda bulundu.

Yapılan açıklamada, “Batman Belediyesi, AFAD, İtfaiye, 112 ve diğer tüm acil müdahale birimlerimiz teyakkuz halinde olup ihbarlara müdahale etmektedir.Kıymetli vatandaşlarımızın acil durumlar hariç olmak üzere araçları ile trafiğe çıkmamalarını ve bodrum katlardan uzak durmalarını önemle rica ederiz” dedi. 

Messi'nin ilk sözleşmesinin imzalandığı peçete satışa çıkıyor Messi'nin ilk sözleşmesinin imzalandığı peçete satışa çıkıyor