Batman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı, Petrolkent Gençlik Merkezi, ağalar diyarı olarak bilinen Gercüş’te bir dizi ziyaretler gerçekleştirdiler.

Batman'da Fırıncılar Zam Kararı Aldı: Ekmeğin Fiyatı 11 Liradan 13 Liraya Yükseldi Batman'da Fırıncılar Zam Kararı Aldı: Ekmeğin Fiyatı 11 Liradan 13 Liraya Yükseldi

"Okuduğum Şehri Tanıyorum" etkinliği kapsamında Batman’da üniversite okuyan gönüllü gençler Gercüş ilçesine hayran kaldılar. Gercüş’ün farklı inanç kültürlerini yerinde gören Petrolkent Gençlik Merkezinin üniversiteli gönüllü gençleri ve Gençlik Liderleri bu tür Organizasyonların önemli oyduğunu ifade etiler. Gönüllü gençler Gercüş ilçesi ile bütünleşen ve Dünya genelinde tanınan Becirman köyündeki Seyid Bilal Türbesini, Arıca köyünde bulunan Mor Aho Manastırını, karakolda görev yapan askerleri ve ilçe Kaymakamı Muhammed Öztaş’ı ziyaret ettiler. Gençler ayrıca Gercüş Kaymakamı Muhammed Öztaş ile Ali Fuat Başgil'in yazdığı, "Gençlerle Başbaşa" adlı kitabının da kritiğini yaptılar. ‘Okuduğum Şehri Tanıyorum’ kültürel gezisi programına Gercüş Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Serkan Soyvural’da eşlik etti.