Çok Amaçlı Spor Salonunda yapılan malzeme dağıtım törenine Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk, kulüp Başkanları, antrenörler ve idareciler katılım sağladı.

Her yıl olduğu gibi bu yılda spor kulüplerine malzeme desteğinin verildiğini belirten İl Müdürü Özperk; “Batman genelinde ayırım yapmaksızın bütün spor kulüplerimize malzeme dağıtımını gerçekleştirdik. Yaklaşık 50 kulübümüze ayrı ayrı 21 eşofman, 21 forma, 21 şort, 21 krampon, 10 adet futbol topu, 2 adet kaleci eldiveni ve 21 adet tekmelik verdik. Hepsine hayırlı uğurlu olsun. Amacımız gençlerimizin kulüplerimizin çatısı altında resmi müsabakalarda yer almalarını sağlamaktır. Bunun için elimizden geleni yapıyoruz. Yine Halk Eğitim Merkezimizle koordineli olarak takım çalıştıran, eğitim veren ve alt yapıları olan kulüplerimize de antrenör desteği verdik.  Antrenörlerimiz futbol eğitimi verirken, kendilerini de bir nevide olsa; yılın 11 ayı istihdam etmiş oluyoruz. Kurum olarak devletimizin bütün imkânlarını spor yapan gençlerimiz için seferber ediyoruz.” diye konuştu.

Ekmeğe yeni zamlar geldi Ekmeğe yeni zamlar geldi

İl Müdürü Özperk yine 5’i ilçelerde, 3’ü 19 Mayıs tesislerinde, 1’i TOKİ’de ve 1’i de Aydınkonak 75. Yıl Sentetik sahasında olmak üzere toplam 10 sahanında haftanın 5 günü amatör takımların antrenmanları ve hafta sonları ise resmi amatör takımların maçları için hizmetlerinde olduğunu da sözlerine ekledi.