Amedspor Başkanı Selahattin Yıldırım, Batman Petrolspor'un düşme potasındaki rakibi olan maçtan önce İnegölspor Kulübü Başkanı ile yemekte bir araya gelip dostluk mesajı vermişti.

Buna karşılık Amedspor uğruna her türlü fedakarlığı yapan Batman Petrolspor taraftarı tarafından büyük bir tepkiyle karşılanmıştı. İşte tamda taraftarların kafasını karıştıran bu görüntüden sonra Amedspor, Batman Petrolspor ile aynı puanı paylaşan ve düşme potasında yer alan İnegölspor ile kendi sahasında 2-0 mağlup olarak Batman Petrolspor'a büyük bir darbe vurdu. 

Maç bitiminden sonra sosyal medyadan büyük tekpi yankıları devam etti. Batman ve Amed taraftarı ortak olarak Amedspor yönetiminin yaptığı bu hareketleri kabul etmeyip hatta maç bitiminden sonra Amedspor taraftarının bir bölümü yönetimi istifaya davet etmişti.

Batman Petrolspor taraftarının Amedspor'u kendi sahasında bağrına basıp hem içeride hem dışarıda Amedspor maçları nerede olursa olsun desteklerini asla esirgemediler. Batman Petrolspor taraftarı son olarak Batman'da oynanan Batman Petrolspor - Amedspor maçı öncesi, Amedspor başkanı Selahattin Yıldırım'ı tribünlere çağırıp selamlaşmıştı ve Batman Petrolspor o maçı 1-0 kaybetmişti.

Bu maçın ardından Amedspor başkanı Selahattin Yıldırım Spor72'ye verdiği röportajda, " Batman taraftarı hiç merak etmesin. Biz Amedspor olarak Batman Petrolspor'un bütün rakiplerini yenip kardeş takım Batman Petrolspor'un ligde kalması için elimizden gelen her türlü desteği sağlayacağız" ifadelerine değinmişti.

İşte tüm bu olan bitenlerden sonra, Batman taraftarı Amedspor'un İnegölspor'u yenip Batman Petrolspor'u ligde kalmak için destekte bulunacağını sanmıştı. Durum hiçte öyle olmadı. Tam tersi bir durum oluştu, tıpkı kendi emelleri uğruna Batman'da oynanan Batman Petrolspor - Şanlıurfaspor mücadelesinde Amedspor uğruna yaşanan olaylardan ötürü Batman Petrolspor seyircisiz oynama ve para cezasına çarptırılmıştı. Amedspor bu maçtan sonra yine aynı davranışları sergiledi.

Amedspor kendi sahasında ağırladığı, Şanlıurfaspor kulübünü çiçeklerle karşılamıştı. Tüm bu olan bitenler göz önünde bulundurulduğunda aslında en büyük darbeyi Amedspor'un Batman Petrolspor'a vurduğu gözlerden kaçmadı.

Sonuç olarak Amedspor yönetimi son olarak kendi sahasında İnegölspor'a 2-0 mağlup olmasının ardından gelen büyük tepkiler nedeniyle perde arkasında İnegölspor kulübü ile iddia edilen anlaşmanın deşifre olmasından sonra bu tepkiyi düşürmesi için formalite icababı kendi futbolcularına 50 Bin TL'lik ceza kestiğini resmi sosyal medya hesabında duyurdu.