Canlı yayında Batman Petrolspor yönetimine eleştirilerde bulunan spor yorumcusu Kudbettin Barlak'a, Batman Petrolspor kulüp başkanı Abdulvahap Akbaş ateş püskürdü.

TFF 2. Lig Beyaz Grup 27. Haftasını 15. Sırada tamamlayan Batman Petrolspor'un başkanı Abdulvahap Akbaş, canlı yayında kulüpteki Batman Petrolspor’lu  yöneticileri hedef alan eski yönetici ve yorumcu Kudbettin Barlak’a sert çıkıştı.

Batman Çağdaş Web Tv’de moderatörlüğünü Barış Arslan’ın yaptığı spor programında yorumcu olarak katılan Kudbettin Barlak, Batman Petrolspor’un başarısızlığını yönetime yıkmasından ötürü daha sonra programa canlı telefon bağlantısıyla bağlanan Batman Petrolspor Kulüp başkanı Akbaş, yorumcu Barlak’ın bu söylemlerine sert çıkıştı. Başkan Akbaş, “Yönetime geldiğimizden beri, yönetim kurulumu küçük düşürmek, onları haksız yere eleştirmek Kudbettin Barlak’a çok cazip gelmiş” dedi.

Abdulvahap Akbaş yayına bağlanıp ateş püskürdü

Açıklamalar üzerine canlı yayına bağlanan Batman Petrolspor Başkanı Abdulvahap Akbaş, “Yönetimimde şu veya bunlar var” diyen Kudbettin Barlak’a, “Ne varsa söylemezseniz namertsiniz” deyip büyük öfke yaşadı.

İşte, Batman Petrolspor Başkanı Abdulvahap Akbaş’ın açıklamaları:

“Ben programınızı dinlerken, özellikle Kudbettin Barlak’ın yöneticiliğini yapmışım. O yokken Ben Petrolspor kulübünde 11 yıl yöneticilik yaptım. Yönetime geldiğimizden beri, yönetimimi küçük düşürüp, haksız yere eleştirmek ona cazip hale gelmiş. Tabiki sporcular ve taraftarlar bizim için çok önemlidir. Yönetimimi de bu kadar eleştirip, orada şunlar veya bunlar var. Ne varsa söylemezseniz namertsiniz. 

Açık ve net söylüyorum; Batman Petrolspor Kulübü ile ilgili benim yönetime geldiğim günden beri, kulüple ilgili en ufak bir  şey varsa eğer söylemiyorlarsa namerttirler” dedi.

Batman Petrolspor’a zarar vermekten başka bir şey olmadığını ifade eden başkan Akbaş, “Takımı kampa götürmediler, Batman Petrolspor’u kendilerine basamak yapıyolar, taraftarı böldüler, devlet sırtını döndü gibi ifadeler kullanan Batman Petrolspor’da eskiden yöneticilik yapmış bir yorumcuya yakışıyor mu?” dedi.

Batman Petrolspor’da yöneticilik yapan insanlar kendi kulübüne bu kadar düşman olur mu? diye sitemde bulunan Akbaş, “Kulübümün yönetimini bu kadar küçük düşüren Kudbettin Barlak’a kesinlikle hiç yakıştırmıyorum ve kabulde etmiyorum. Ona yazıklar olsun diyorum. Konuşmalarında bana, bugüne kadar hiçbir zaman saygılı davranmayıp ismimi bile zikretmekten aciz kalıyor. Bu ne hırs ve bu ne kindir” şeklinde konuştu.

Batman Petrolspor eski yöneticisi ve spor yorumcusu Kudbettin Barlak'ın canlı yayında yaptığı açıklamaları:

“Batman Petrolspor yönetimi maalesef bu tribünleri parçaladı ve onları bölüştürdü. Bunun detaylarını merak edenler olursa kendilerine açıklayabilirim, fakat gerek duymuyorum. Batman Petrolspor dün kendi sahasında deplasmanı yaşadı. Şanlıurfa maçında yaşanan olaylardan dolayı Petrolspor ceza aldı. Kardeşlik birlik beraberlik içinde olur. Amedspor’un başarısı bölgenin başarısıdır diye seviyoruz. Bölgenin takımı mağdur duruma düştüğü için Bursa’da yaşanan olaylar için hepimiz tepki gösterdik. Spor dostluk ve kardeşliktir. Eğer takımım küme düşüyorsa üç puana ihtiyacı varsa, kendi sahasında hem seyirci olarak mağdur duruma düşüyorsa kendi sporcum psikolojik olarak baskı altında kalıyorsa birde gelen hakem elini kolunu sallayarak o pozisyonda penaltı verip kırmızı kart veriyorsa ben buradan öncelikle Batman Petrolspor yönetim kurulu başkanı, yönetim kurulu üyesi, sportif direktör ve bütün camianın kendini sorgulaması lazım derim. Burada en mağdur olan kişi teknik direktör Nihat Balandır. Biz tek başımıza da kalsak mücadelemizi vereceğiz diyen Nihat Balan hoca çok haklıdır. Diyor ki; Biz kendi sahamızda deplasmanı yaşıyoruz, ben haksızlığa uğruyorum. Pozisyon dışarıdadır maçın hakemi dışarıdadır diyor. Belki 3 puanla küme düşecek takım. Takım 10 haftadır Sivas Belediyespor maçı dışında takım galip gelemiyor bu takım başarısızdır. Yönetim kurulu mademki kendine güveniyor gidip hakkını savunacak bu görüntüleri TFF’ye sunacak. Bursa’da dünya kadar olaylar yaşandı maç tatil edilmedi. Bursaspor Amedspor maçı. Şanlıurfaspor maçı neden tatil edildi? Bunu merak ediyorum. Batman Petrolspor’un kafadan 15 puanı gitmiş. Bunun sorumlusu ben ve herhalde sokaktaki insanlar değildir. Takım galip geldiği zaman kendini ön plana çıkarıp resim çekenler ve hava atanlar böyle günlerde takımlarına sahip çıksınlar. Yöneticilik lafla olmaz. Bir deplasmana tatil sepetiyle gidip gezmek bunu tanıyorumla bu işler olmuyor. Bu takıma yazık, bu takım düşerse kimse çıkaramaz. Bu takımı ligde tutmak için hepimiz elimizden geleni yapacağız. Kulüp başkanı ve yönetim kurulu çıkıp kendilerini haklı çıkarmak için efendim yalnız kalıyoruz maddiyatta zorlanıyoruz diyecekler. Artık kimsenin sizlere inancı kalmamış. Şuanda o kulüpte inandığım tek bir kişi var o da teknik direktör Nihat Balandır” dedi.

Kaynak: SPOR72