Batman Bağımsız Gazeteciler Derneği (BAB-GED) Başkanı Veysi Demir ve yönetim kurulu üyeleri Bulut Kutlu, Salih Seyhan ve Abdurrahman Avşar’da oluşan heyet, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir’i makamında ziyaret etti.

Sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette Demir, derneklerinin kuruluşu, amacı ve yapacakları çalışmalar hakkında Rektör Demir’e bilgi verdi.

Rektör Demir’de basının önemine değinerek, kurulan derneğin hayırlara vesile olmasını diledi ve çalışmalarında başarılar diledi.

Rektör Demir, önce ‘Hayata Dokun Projesi’ sonrasında Batman’daki ortaokul ve lise öğrencileri ile Batman Üniversitesi’nde görevli akademisyenleri bir araya getirmeyi amaçlayan 'Akademisyen- Öğrenci Buluşmaları’ projesi hakkında açıklamada bulunarak, üniversite olarak yaptıkları çalışmalar ile ilgili bilgi verdi. 

Ziyaret ile ilgili açıklama yapan Batman Bağımsız Gazeteciler Derneği (BAB-GED) Başkanı Veysi Demir, “Dernek yönetimi olarak sayın Rektörümüzü ziyaret ettik. Kendisine ve üniversite personeline gösterdikleri ilgi ve misafirperverliklerinden dolayı şükranlarımızı sunuyoruz.” dedi.

Ziyarette Batman Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Koordinatörü öğretim görevlisi Gamze Beyge’de hazır bulundu.

Ziyaret hatıra fotoğrafı çekimi ile son buldu.