Batman Belediyesi tarafından yapılan açıklamada çok önemli karar alındı

BATMAN BELEDİYESİ, 1955 BATMAN BELEDİYESPOR’U ALMAMA KARARI ALIP ALTYAPI VE AMATÖR SPOR KULÜPLERİ DESTEKLEME KARARI ALDI

İŞTE BATMAN BELEDİYESİ TARAFINDAN YAPILAN AÇIKLAMA;
“Son dönemde 1955 Batman Belediye Spor Kulübünün sahiplenilmesi konusunda spor kamuoyumuzda değişik görüşler ifade edilmiştir. Öncelikle 1955 Batman Belediye sporun isim benzerliğinden başka Batman Belediyesi ile bir bağ ve bağlantısının olmadığını belirtmek isteriz. Dolayısıyla bu kulübümüz bağımsız bir kulüp olup, Belediye bünyesinde kurulan bir kulüp değildir. Buna rağmen 1955 Batman Belediye spor kulübünün Belediye tarafından alınması için bir süreç başlatılmış ve görüşmelerde bulunulmuştur.

Batman Belediye Başkanlığı olarak ilimizde faaliyet gösteren amatör spor kulüpleri başkanları ve taban birlikleri temsilcileriyle yapılan görüş alışverişlerinde takımın uygun bir maliyetle devralınması, aksi halde alınmaması yönünde görüş belirtilmiştir. Bu toplantı ve görüşmelerin ardından 1955 Batman Belediye spor kulübünün mevcut yönetimi ile yapılan görüşmede kulübün 613 bin TL borcunun bulunduğu ifade edilmiştir. Bununla birlikte kulüp yönetiminin borçlar konusunda liste sunmaması, borç miktarının günü birlik değişmesi ve esnaflara olan borcun netlik kazanmaması tereddütlerimizi artırmıştır. Öte yandan kulübün hentbol takımında yer alan sporcuların alacaklarına yönelik kulübü mahkemeye vermesi ve Belediye ile bağlantısı olmamasına rağmen tebligatların Belediyeye gönderilmesi ayrı bir sorun olarak karşımızda durmaktadır.

Bu duruma hukuki olarak itirazda bulunulmuştur. Ortaya çıkan durum karşısında yönetimimiz Batmanda faaliyet gösteren altyapı takımlarını imkânlarımız ölçüsünde destekleme, Belediye bünyesinde yeni bir takım kurma, ilimizdeki amatör ligdeki bütün altyapı alanlarında faaliyet gösterme, kadınlar 3. Ligine başvurarak müsabakalara katılma, salon sporlarına ağırlık vererek basketbol, voleybol, masa tenisi, güreş, atletizm ve yüzme branşlarında faaliyet gösterme kararı almıştır. Sonuç olarak Belediye yönetimi olarak amatör ve altyapı takımlarının desteklenmesi, sporla ilgilenen hemşehrilerimize kendilerini geliştirebilecekleri ve spor yapabilecekleri olanakların yaratılması için bütçe imkânlarının kullanılmasının daha yerinde bir karar olacağı sonucuna vardığımızdan 1955 Batman Belediye Spor kulübünün alınmamasına karar verilmiştir”