Bütün illerde hakem ve gözlemciler terfi edildi yeni kişiler alındı. Batman’da ise düşüş yaşandı. 

2022-2023 sezonu Merkez Hakem Kurulu, Devre Arası Hakem ve Gözlemci Terfi Kursları'nın ardından yaptığı değerlendirme sonucunda,  Bütün illerde hakem ve gözlemciler terfi edildi yeni kişiler alındı. Batman’dan 3 hakem düşürüldü, 2 hakem alındı. 

İHK'nin Kendi Hakemini Şikayet ettiği iddia edildi.

Haber merkezimize ulaşan iddiaya göre, ‘’Batman İl Hakem Kurulunun Batmanlı klasman hakemlerini üst kurula şikâyet ettiği ve bu nedenle Süper Lig’e ve 1, 2 ve 3 Lig’e ve Bölgesel Lige terfi edilen hakemlerin hiç biri alınmadı. 

HER İLDEN HAKEM ALINDI, BATMAN’DAN NEDEN ALINMADI

Bölgede ve Türkiye geneli her ilde terfi edilen çok fazla hakem alındı. Ama Batman’a baktığımızda ise B klasman hakemimizin Süper Lig’e, C klasman Hakemimiz B klasmana, C klasman yardımcı hakemimizin B klasmana, Bölgesel hakemlerimizin yükselmesini beklerken 3 düşürülüp, 2 alınmasıyla Batman’a adamcılık darbesi vurulduğu iddia edildi. 
Batman’dan çıkacak hakemlerin kontenjanı belirli iller arasında paylaşıldığı iddia edildi.
İHK'nın başarısızlığı olarak görüldüğü iddia edildi
Bu başarısızlıktan sonra hafta sonu oynanacak olan karşılaşmalarda birçok hakem ve gözlemcinin adamcılığa tepki olarak müsabakalara çıkmayacağı iddia edildi. Batman İl Hakem Kurulu hakemleri müsabakalara çıkartmak için seferberlik ilan ettiği öğrenildi.