Mutlak üç pauna kilitlendi

 Alt sıralardan kurtulmak isteyen Kırmızı beyazlı ekip, İnegöl deplasmanında mutlak galibiyetle ayrılmak istiyor. Batman Petrolspor 35 puanla 15'ncı sırada bulunurken, İnegölspor 32 puanla 16'ncı sırada yer alıyor.

Maçın önemine dikkat çekti 

TFF 2. Lig Beyaz Grup'ta Mücadele eden temsilcimiz Batman Petrolspor sezonun 32. haftasında Cumartesi günü deplasmanda İnegölspor'a konuk olacak. Sezonun en kritik maçının hazırlıklarını TPAO tesislerinde Teknik Direktör Nihat Balan yönetiminde sürdüren Kırmızı beyazlılar karşılaşmadan galibiyetle ayrılmak istiyor. Yapılan antrenmanda hafif tempolu koşuyla başlanırken, daha sonra taktik çalışma gerçekleştirildi. Antrenmanda futbolcuların çalışkan ve hırslı olması dikkat çekerken, sezonun en kritik maçında galip gelmek istiyorlar. İnegölspor maçıyla ilgili konuşan  Batman Petrolspor Teknik Direktörü Nihat Balan, karşılaşma her iki takım açısından da çok önemli olduğuna dikkat çekerek, "Bu hafta önemli bir maçımız var. Bu maça da diğer maçlara hazırlandığımız gibi hazırlanıyoruz. Oyuncularımın isteği, arzusu, takımın motivasyonlu olması bizleri daha çok mutlu ediyor. Biz ekip arkadaşlarımıza güveniyoruz. Oyuncularımız bu maçın bilincinde inşallah güzel bir sonuç ile dönmek istiyoruz" dedi.

İki oyuncu için açıklama

Kırmızı beyazlı ekip tarafından yapılan açıklamada, "Futbolcularımızdan, Ferdi KONAK ve Ebu Sıddık ÇELİK, 09.04.2023 tarihinde oynanan Bayburt müsabakasında sakatlanarak  oyundan alınmıştır. Yapılan klinik muayene ve MR sonucundan Ebu Sıddık Çelik'in arka adalesinde (hamstring kas yırtığı ve kas içi ödem olduğu tespit edilmiştir. Sporcumuzun tahminen 3-4 hafta sahalardan uzak kalacaktır.
Ferdi KONAK'ın sağ dizinde darbeye bağlı ödem olduğu tespit edilmiştir. Futbolcumuzun haftasonu oynayacağı müsabakaya yetişmesi için tedavisi İvedikle devam etmektedir " denildi. (Alaettin ERSÖZ)