TPAO alt yapı bünyesinde bulunan Petrolspor'u U14, U16, U18 basketbol kız takımları 3 yaş grubundan şampiyon olarak Türkiye finalerine katılma hakkı kazandı.

Tunceli ve diğer illerde basketbol bölge şampiyonasına katılan kırmızı beyazlı kız takımları oynadıkları güzel karşılaşmalar ile sporseverlerden büyük alkış aldılar, potada Petrolspor 3 yaş grubunda Türkiye finalkerine katılma hakkı kazanması Petrolspor camiası başta olmak üzere batman kamoyunda büyük bir sevinç ile karşılandı.

Demir, sporcularımı kutluyorum dedi. TPAO Batman Bölge Müdürü ve Petrolspor Kulüp Başkanı Mustafa Demir son yıllarda gerek futbolda gerekse de salon sporlarında kulüp olarak aldığımız başarılar aşikardır. Kurum olarak yoğun çalışma tempomuzun yanı sıra sosyal projeler kapsamında yarının teminatı olan Batmanlı sporcu kardeşlerimize profesyonel antrenörler eşliğinde büyük bir destek veriyoruz. Takımlarımız'ın Türkiye finallerine katılma hakkı kazanması bize moral vermiştir. İnşallah Türkiye finallerinede bunu en iyi şekilde taçlandırmak istiyoruz. Bize bu başarıları yaşatan başta çalışma arkadaşlarım olmak üzere branş antrenörleri ve sporcu kardeşlerimizi tebrik ediyorum dedi. ( Spor Servisi )