Batman Valisi ve Belediye Başkan vekili Ekrem Canalp’tan, 8 farklı kategoride ilimizi temsil edecek olan Halk Oyunları ekiplerine müjdeli haber geldi. 

Ağrı ilinde 01-03 Eylül 2023 tarihleri arasında, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Başkanlığının organize ettiği Yarı finallerde ilimizi temsil edecek olan 200 folklorcunun yüzü güldü. Yarışmalara her yıl Belediyenin desteğiyle katılım sağlayan Halk Oyunları ekipleri, bu yılda ilimizi Vali ve Belediye Başkan vekili Ekrem Canalp’ın desteğiyle en iyi bir şekilde temsil edecekler.

8 EKİP VALİ CANALP’A TEŞEKKÜR ETTİ

Batman’ı temsil edecek 8 ekip adına açıklamada bulunan kulüp Başkanlarından Osman Seyrek Vali ve Belediye Başkan vekili Ekrem Canalp’a teşekkür etti. Seyrek yaptığı açıklamada; “Sayın Valimiz 200 folklorcumuzun yüzünü güldürdü. Kendisine ne kadar teşekkür etsek azdır. Allah’ın izniyle birlik ve beraberlik içinde bütün ekiplerimiz ilimizi en iyi bir şekilde temsil edeceklerdir. Ekiplerimiz canla başla çalışmalarını sürdürüyor. Hedefimiz ekiplerimizin Türkiye finallerine yükselmesidir. Halk Oyunları camiasında emek veren arkadaşlarımızın tek gayesi, halk ve folklor kültürünü gelecek nesillere aktarmasıdır.  Bizlerde bu camianın emektarı ve bir abisi olarak her zaman yanlarında olmaya çalışıyoruz.” diye konuştu. (Spor servisi)