KORFBOL’DA TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLDUK KORFBOL’DA TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLDUK

Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu Batman İl Temsilciliği ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenen ve 2023 yılının son turnuvası olma özelliğini taşıyan “Batman Dart Turnuvası Sıralama Serisi 12” müsabakası sona erdi.

24 Aralık tarihinde; 19 Mayıs Kapalı Spor Salonu’nda yapılan “Batman Dart Turnuvası Sıralama Serisi 12” müsabakası, Minik Kız-Erkek, Yıldız Kız-Erkek, Genç Kız-Erkek ve Büyük Kadın-Erkek olmak üzere toplamda 8 kategoride yapıldı.

TBBDF Batman İl Temsilciliği ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü iş birliğinde gerçekleştirilen “Batman Dart Turnuvası Sıralama Serisi 12” müsabakası sonucunda Minik Kızlar kategorisinde; Elanur BOZKURT birinci, Nurcan CÜCİ ikinci, Yağmur ASLAN üçüncü. Minik Erkekler kategorisinde; Yusuf KAPLAN birinci, Mehmet Can BOZKURT ikinci, Hüseyin KAYA üçüncü. Yıldız Kızlar kategorisinde; Asiye ONAR birinci, Beyza ÇİÇEK ikinci, Ceylin İLHANLI üçüncü. Yıldız Erkekler kategorisinde; Onur Efe YILDIRIM birinci, Muhammed Yusuf EPAYDIN ikinci, Süleyman UÇAR üçüncü. Genç Kızlar kategorisinde; Hayrunisa CABAS birinci, Rumeysa ÇOBAN ikinci. Genç Erkekler kategorisinde; Hamza SAYIN birinci, Hakan YİĞİZ ikinci, Muhammed GÖKMEN üçüncü. Büyük Kadınlar kategorisinde; Zeynep KORKMAZ birinci, Çiğdem ALTUNDAĞ ikinci, Zeynep Şeyda ACAR üçüncü. Büyük Erkekler kategorisinde; Selman KARDAŞ birinci, Duran GÖK ikinci ve Muhsin KOÇ üçüncü olup madalya almaya hak kazandılar.

Yapılan “Batman Dart Turnuvası Sıralama Serisi 12” müsabakasında dereceye giren sporcuları tebrik eden Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu Batman İl Temsilcisi Ömer DURMAZ; her daim destekçileri olan Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi ÖZPERK’e, turnuvaya katılım sağlayan Okul Sporları Şube Müdürü Ömer POLAT’a, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü çalışanlarına ve turnuvanın gerçekleşmesinde katkıda bulunan herkese teşekkür ettiklerini söyledi. (Spor servisi)