Diyarbakır Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün Diyarbakır Stadyumu’nu bakıma almak istemesi üzerine Diyarbakır kulüpleri Amedspor ve Diyarbekirspor maçlarını oynayacağı stadyum arayışına girmiş ve maçlarını Batman Stadyumu'nda oynamak istediklerine ilişkin haberler yapılmıştı. Bazı haber sayfaları ve sosyal medya hesaplarında Amedspor’un maçlarını Batman'da oynamak istediği ve Batman’ın bu talebi reddettiğine ilişkin haberler yapılmıştı.

Edinilen bilgilere göre, Amedspor veya Diyarbekirspor’un bu konuda herhangi resmi bir temasta bulunmadığı, Diyarbakır Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün gayri resmi olarak iki takımın maçlarını oynaması için Batman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne danıştığı, Batman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün hem maçların aynı gün ve saatlerde olması hem de Batman Stadyumu’nun TPAO Batman Petrolspor, Amedspor ve Diyarbekirspor’u kaldıramayacağı yönünde görüş bildirdiği öğrenilmiştir.

Bilindiği üzere Batman Stadyumu, TPAO Batman Petrolspor’a ait olmadığı ve Kulüp yetkilileri oynanan her maç için Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne ücret ödemektedir. Spor kulüplerinin bu konuda herhangi bir tasarrufu söz konusu olmadığı bilgisi aktarıldı.

Kaynak: SPOR72