TFF 3. Lig 2. Grup'ta Elazığspor ile TPAO Batman Petrolspor karşı karşıya geldi. Elazığ Stadyumu'nda oynanan karşılaşma sonrasında Elazığspor taraftarının TPAO Batman Petrolspor otobüsüne yönelik yaptığı saldırı Türkiye gündemine damga vururken, Elazığspor Fan sayfasından küstah bir paylaşım yayımlandı.

NELER YAŞANMIŞTI?

Maç öncesinde ev sahibi takım taraftarları, TPAO Batman Petrolspor'lu futbolculara yabancı madde attı. Elazığspor taraftarı 90 dakika boyuncua TPAO Batman Petrolspor'a küfür edip ve faşist sloganlar atarak saldırı girişiminde bulundu. Oldukça gergin geçen maç 0-0 sonuçlanırken, Elazığspor taraftarları bu kez TPAO Batman Petrolspor takım otobüsüne taşlı, bıçaklı ve havai fişekli saldırıda bulundu. Saldırı sonucu TPAO Batman Petrolspor takım otobüsü büyük bir hasar gördü. Gözü dönmüş Elazığspor taraftarları stadyum dışına çıkarak taşkınlık çıkarmaya devam etti. Polisin uyarısına rağmen taraftarlar otobüse taş atmaya devam etti. Polis ile gruplar arasında gerginlik çıktı. 

TPAO Batman Petrolspor kafilesi stadyumdan zırhlı araçla çıkmak zorunda kalıp ve güvenli bir yerde otobüs değiştirip Batman'a döndü.

Bu vandalizm ve skandal olaylar Türkiye gündemine oturmuşken, Elazığspor taraftarlarının, taş, kesici-delici alet, musluk, batarya ve havai fişek ne varsa TPAO Batman Petrolspor kafilesine, takım otobüsüne ve taraftara saldırı girişimi görüntüleri basında, görsel medyada ve sosyal medyada açık net bir şekilde paylaşılırken, bu yetmezmiş gibi Elazığspor taraftarı kendi Fan sayfasında, sanki bütün olayların sebebi TPAO Batman Petrolspor taraftarı başlatmış ve akabinde İstiklal marşımız ıslıklanmış ve zafer işaretleri yapılmış diye küstahça bir paylaşımda bulundular.

İŞTE, ELAZIĞSPOR TARAFTARLAR TARAFINDAN FAN SAYFASINDAN YAPILAN KÜSTAH AÇIKLAMA

İŞTE ELAZIĞSPORLU TARAFTARLARIN TPAO BATMAN PETROLSPOR'A YAPTIĞI SALDIRI GÖRÜNTÜLERİ