Batman Petrolspor'un yeniden TPAO'ya devri ile ilgili çalışmalar hakkında büyük bir belirsizlik olduğunu ifade eden gazeteci Nizamettin İzgi, "Bu konuda yetkili olmadığı için de devredenler ve devralacaklar hiç konuşmuyor, sporseverler de olacakları merak ediyorlar" dedi.

Batmanlıların Muzaffer ve Ferhat Nasıroğlu’nun seçim öncesinde Petrolspor'a sahip çıkacakları yönündeki güvencelerine inandıklarını belirten gazeteci Nizamettin İzgi şu açıklamalarda bulundu:

"Petrolsporun yeniden TPAO'ya devri ile ilgili çalışmalar hakkında büyük bir belirsizlik var. Bu konuda yetkili olmadığı için de devredenler ve devralacaklar hiç konuşmuyor, sporseverler de olacakları merak ediyorlar.

Muzaffer ve Ferhat Nasıroğlu’nun seçim öncesinde Petrolspora sahip çıkacakları yönündeki güvencelerine inanan Batmanlılar, Petrolsporla ilgili endişelerini geride bırakırken kulübün devriyle ilgili çalışmaların da devam ettiği öğrenildi.

Vali Ekrem Canalp’ın Ferhat Nasıroğlu ve TPAO Bölge müdürü Mustafa Demir’le yaptığı basın toplantısı bu işin ciddiyetini ortaya koydu ve TPAO Genel müdürlüğü de düğmeye bastı. İlk etapta bağımsız bir denetçi ekibini Batman’a gönderen Genel müdürlük, kulüpte neler olup bittiğinin belgelendirilmesini ve kayıt altına alınmasını istedi.

Yani kulübün ne kadar borcu var, futbolcuların alacağı var mıdır, yeme-içme konusunda borç bırakılmış mıdır, hissedarların devir konusundaki düşünceleri nedir şeklindeki sorulara cevap arandı. Batmanda 3-4 gün kalan denetçi ekibi raporlarını tutarak Batman’dan ayrıldı ve muhtemelen de gelişmeleri Genel müdürlüğe aktardı.

Buraya kadar herşey çok güzel.

Ama yine de şansımıza küselim!

Geçen sezon Petrolspor 3.ligden şampiyon olarak ayrılmasından sonra şampiyonlukta büyük desteği olan Vali Hulusi Şahin beklenmedik bir anda çıkan kararnameyle Malatya Valiliğine giderken yeni gelen Valimiz Ekrem Canalp makamına oturup çevreyi öğrenene kadar ligler başladı ve açıkçası yaşanan boşluk Batmanın ve Petrolsporun aleyhine oldu.

Korkarız ki; şimdi de benzer bir durumla karşı karşıya kalırız.

Petrolsporun TPAO.ya devredileceği bugünlerde hükümet kuruldu ve Batmana desteği olacağına kesin gözle baktığımız Enerji Bakanı Fatih Dönmez’in yerine Bakan olarak Alparslan Bayraktar atandı. Sızan ilk haberlere göre yeni Bakanımızın spora bakış açısı vasat seviyesinde. Ayrıca yeni Bakan, kadrosunu kurma hakkına sahip olduğundan isterse TPAO. Genel müdürü Melih Han Bilgin’i de görevden alıp yerine başkasını atayabilir.

Bütün bunlar, Petrolspora olumsuz yansıyabilecek hareketlerdir. Onun için bekleyeceğiz ve yazdığımız olumsuzluklar ile değişikliklerin yaşanmaması için dua edeceğiz.

Peki Petrolsporla ilgili Bölge müdürlüğü seviyesinde ne gibi gelişmeler var?

Kulübün Petrolspora devri gerçekleştikten sonra doğal olarak Bölge müdürü Mustafa Demir kulüp başkanı olarak göreve başlayacak ve yönetimini oluşturacak. Edindiğimiz bilgilere göre TPAO. dışında iki kişinin yönetime alınması için ön görüşmeler yapılıyor, ya da fikir teatisinde bulunuluyor. Bu iki kişiden birisinin, gelecek teklife şimdiden sıcak bakacağı tahmin edilirken ön görüşme yapılan ikinci kişi ise yöneticilik teklifine teşekkür ederek işinin yoğunluğunu gerekçe gösterip görevi kabul etmedi.

Ama hepimiz biliyoruz ki; futbolu bilen ve anlayan Mustafa Demir, sorumluluğun kendisinde olacağını bildiğinden çok iyi bir yönetim oluşturup liglere bu şekilde girecek. Tabi, her zaman olduğu gibi bu süreçte sıkıntılar yaşanacak ve herkes kendi bildiği, tanıdığı ve istediği teknik direktör ile futbolcuları dayatmaya çalışacak.

Nitekim şimdiden benzer dedikodular başladı ama, sorumluluğunun bilincinde olan Mustafa Demir, hiç kimseyi dinlemeyecek ve şampiyonluğa oynayacak bir takım kurarak belki de adını spor tarihine yazdıracaktır.

Yukarıda anlattıklarımızın hepsi olası şeylerdir.

Bizler, Petrolsporun emin ellerde olmasını, şampiyonluğa oynayacak bir kadro kurmasını, Enerji Bakanlığının desteğiyle TPAO. Genel müdürlüğü tarafından maddi sorununun çözümlenmesini istiyor ve başarının da ancak bu şekilde geleceğine inanıyoruz.

Gelişmeler böyle, yeni bilgilere ulaştığımızda sizlerle paylaşacağız" ifadelerine yer verdi.

Kaynak: SPOR72