Batman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Gençlik Liderleri ve Gönüllü Gençler, 6 Şubat'ta meydana gelen depremden etkilenen Gaziantep’in Nurdağı ve İslahiye ilçelerinde 10 gün boyunca kalarak, orada bulunan depremzede ailelere yardımcı olacaklar.

Daha öncede deprem meydana gelen farklı il ve ilçelerde gönüllü çalışmalara katılım sağlayan Batman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ekipleri, destek olmaya devam ediyor.  

“ACIMIZ ÇOK BÜYÜK”

Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk, bu zor dönemde kurum olarak her türlü desteği vermeye devam edeceklerini söyledi. İl Müdürü Özperk; “Millet olarak acımız büyüktür. Allah’ın izniyle birlik ve beraberlik inancımızla, bütün zorlukların üstesinden geleceğiz. İlk günden beri gönüllü olarak çalışmalara katılım sağlayan bütün gençlerimize teşekkür ediyorum. Bakanlığımızla koordineli bir şekilde gönüllü ekiplerimizi deprem bölgelerine göndermeye devam edeceğiz. En son gönderdiğimiz gönüllü ekibimiz Gaziantep’in İslahiye ve Nurdağı ilçelerinde 10 gün kalacaklar. Hem depolarda depremzede ailelere yardımcı olacaklar, hemde oradaki çocuklarla etkinlikler düzenleyecekler. “ şeklinde konuştu. (Spor Servisi)