Batman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü 1. Uluslararası Hasankeyf Turizm ve Gastronomi Festivaline renk kattı. 

Kano Yarışması başta olmak üzere, dalgıç ekiplerinin derin dalış gösterisi, doğa yürüyüşü, dağcılık ve çadır kampıetkinlikleri büyük ilgi gördü. Hasankeyf’e renk katan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ekipleri, tüm gözleri üzerine çevirmeyi başardı. 

ÖZDEMİR, GENÇLERİ YALNIZ BIRAKMADI

Hafta sonu 1. Uluslararası Hasankeyf Turizm ve Gastronomi Festivali kapsamında yapılan gösterileri AK Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir, Hasankeyf Kaymakamı Şenol Öztürk, Hasankeyf Belediye Başkanı Abdülvahap Kusen, İl Genel Meclisi Başkanı Abdulvahap Akbaş, Gercüş Kaymakamı Gündüz Günaydın, Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk, Türkiye’nin tanınmış isimleri, ilçe halkı ve Batman’dan giden binlerce ziyaretçi takip etti. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün yaptığı Kano yarışması, dalgıç ekiplerinin gösterisi, dağcılık, doğa yürüyüşü ve çadır kampıfaaliyetleri her kesimden tam not aldı.   

TARİHİ KALEDE YEMEK İKRAMI

Hasankeyf kalesinin tarihi mekânlarında kurulan çadırlarda kamp yapan gençlere AK Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir kendi elleriyle yemek ikramında bulundu. Milletvekili Özdemir yaptığı açıklamada; “2 gün boyunca Hasankeyf ilçemizdeki etkinliklere katılım sağlıyoruz. Bütün etkinlikler birbirinden güzeldi. Günün finalini Hasankeyf kalesinde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüzün kampçılarıyla sonlandırdık. Kendilerine hem yemek ikram ettik, hemde onlara eşlik ettik. Gençlerimize ne kadar hizmet etsek azdır. Sonraki yıllarda eksiklerimizi tespit edip, daha iyi festivallere imza atacağız. Emeği ve katkısı olan herkesten Allah razı olsun. Bütün gençleri özellikle tebrik ediyorum.” diye konuştu. Özdemir daha sonra Gençlik kampında gençlerle yemek yedi. 

“TÜRKİYE’NİN ÖRNEK İLİ OLACAĞIZ”

1. Uluslararası Hasankeyf Turizm ve Gastronomi Festivaline renk katan bütün gençleri tebrik eden Batman Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk, Türkiye’de örnek bir il olacaklarını söyledi. İl Müdürü Özperk; “İl Müdürlüğümüzün düzenlediği dağcılık, kano, doğa yürüyüşü, kamp faaliyetleri ve derin dalış gösterilerinde bizleri yalnız bırakmayan başta Sayın Vekilimiz Ziver Özdemir’e ve bütün misafirlerimize teşekkür ediyorum. Kurum olarak kentin tanıtımı için her zaman elimizi taşın altına koymaya hazırız. Gençlerimiz festivalde güzel işler çıkardılar. Batman’ımızın güzide ilçesi Hasankeyf’i turizmin merkezi yapmak için elimizden geleni yapacağız.  Çünkü Antik Kentimiz Hasankeyf’te daha keşfedilmemiş birçok yeri var. Hasankeyf kalemiz bile dünyanın harika merkezlerinin başında geliyor. Hasankeyf’i görmeyen insan çok şey kaybetmiş sayılır.” diye konuştu.