Batman merkezde bulunan kayıt başvurularının 10 bine dayandığını belirten İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk, 5 ilçede ve 1 beldede de toplamda 3 bine yakın başvuru aldıklarını söyledi. Özperk; “Spor servislerimiz uzman personellerimiz ve stajyer öğrencilerle yoğun bir mesai harcıyorlar.” dedi.

HAVUZLAR 6 GÜN HİZMET VERİYOR

Batman merkez ve ilçelerde bulunan toplam 12 yüzme havuzunda Pazartesi hariç, haftanın 6 günü 09.00 ile 16.00 saatleri arasında hizmet verildiğini belirten İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk, başvuruda bulunan herkesi almak için yoğun bir çaba sarf ettiklerini söyledi. İl Müdürü Özperk; “07 - 18 yaş kategorisinin dışında, 18 ve üzeri yaş kategorilerinde de yüzme bilmeyen kadın ve erkek vatandaşlarımızı da yüzme eğitimlerimize aldık.” Dedi.

“42 ANTRENÖR GÖREV ALIYOR”

Batman İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk; “Gençlik ve Spor Bakanlığımızın, ‘Yüzme Bilmeyen Kalmasın’ projesi kapsamında merkez ve ilçelerimizde 42 uzman yüzme antrenörümüzle çalışıyoruz. Hafta sonları 19 Mayıs Havuzlarımızda yüzme bilen kadınlarımızı, Çevre yolunda bulunan tam olimpik Yüzme havuzumuzda ise yüzme bilen erkek vatandaşlarımızı alıyoruz. Amacımız havuzlarımızdan programlı bir şekilde her kesimin faydalanmasını sağlamaktır. Batman’ın etrafı akarsu ve barajlarla kaplı olduğu için 7’den 77’ye herkesin eğitim almaları için yoğun bir çaba sarf ediyoruz. Gölet, kanal ve akarsularda hiçbir insanımızın boğulmasına gönlümüz razı gelmez. Onun için lütfen herkes yasak ve tehlikeli sulardan uzak dursun ve havuzlarımızdan faydalansınlar.” diye konuştu. İl Müdürü Özperk, havuzların bakımlarının uzman ekipler tarafından yapıldığını, Sağlık İl Müdürlüğü Halk sağlığı ekiplerinin düzenli olarak numune alıp denetleme yaptıklarını ve hijyen konusunda ödün vermediklerini de sözlerine ekledi. (Spor servisi)