Enes Ünal, Premier Lig'e transfer oldu! Enes Ünal, Premier Lig'e transfer oldu!

Okul eğitiminden sonra kalan zamanlarını 19 Mayıs Semt futbol sahalarında geçiren çocuklar, uzman futbol antrenörler nezaretinde eğitimlerini sürdürüyor. Batman'daki birçok spor tesisinde onlarca antrenör, yüzlerce çocuğa birçok branşta spor eğitimi veriyor.

Özellikle de futbol branşında uzman antrenörler eşiğinde küçük yaştaki çocuklara alt yapı futbol eğitimleri başarılı bir şekilde veriliyir. Sadece futbol eğitimini vermekle sınırlı kalmayan futbol antrenörleri çocuklara eğitimini verdikten sonra kulüplerde lisanslandırıp alt kategorilerde oynatma fırsatını veriyorlar.

Her yıl binlerce kişinin ücretsiz faydalandığı eğitimlerin biri de 19 Mayıs Tesislerinde Antrenör Abdurrahman Avşar, Abdurrahman Önal, Abdulkerim Çağlayan ve Cihat Şimşek nezaretinde devam ediyor. Yaklaşık 5-6 yıldır gençlere futbol eğitimi veren antrenörler, Batman amatör ligine de çok sayıda futbolcu kazandırıp lisanslandırıyorlar.

Hafta içi hergün 19 Mayıs Semt sahasında çocuklara futbol eğitimini veren antrenörler, yoğun bir tempoda futbol prensiplerini, varyasyonları ve futbol oyun kurallarını başarılı bir şekilde aktarıyorlar.

Profesyonel futbol antrenörleri tarafından eğitim alan çocuklar oldukça mutlu olduğunu belirtip okuldan kalan zamanı bu eğitimlerin alıp futbolcu olma hayalini yerine getirmek için antrenörlerden aldıkları eğitimi başarılı bir şekilde almanın gayreti içerisindeler.

Böylesi güzel bir imkanı sağlayan başta Batman Halk Eğitim Müdürlüğü, Batman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne teşekkür eden antrenörler, projenin ne kadar doğru bir çalışma olduğunu bu nedenle ellerinden geldiğince çalışmaları geliştirerek devam edeceğini belirttiler. (Haber Merkezi)