Batman taraftarlar birliği adına Amigo Cihan'dan Batman kamuoyuna çağrıda bulundu.

İşte Batman taraftar birliğinden yapılan açıklama: 

''PETROLSPOR İÇİN VEFA ZAMANI.
Değerli basın mensupları, saygıdeğer taraftarlarımız, ve Petrolspor yönetimine…
Şehrimizin tek profesyonel takımı olan Batman Petrolspor’u gelmiş olduğu nokta itibariyle nasıl tehlikeli ve zorlu bir sürecin beklediğinin farkındayız.

 Bu nedenle biz Batmanlı sporseverler olarak bu zorlu süreci hep beraber ve elbirliğiyle ortadan kaldırmak için, çocuklarımızın ve bizlerin sevinç kaynağı olan PETROLSPOR’a destek amaçlı bir araya gelmiş bulunuyoruz.    
Batman’ımız için son derece kıymeti yüksek olan. Başarılarıyla sevindiğimiz, başarısızlığıyla kahrolduğumuz ve oturduğumuz her ortamda konuşulan konuların başında gelen Petrolspor’un bu  denli yalnız  ve sahipsiz bırakılmasına gönlümüz ve vicdanımız  el vermiyor, vermemelidir ve asla vermeyecektir!

 Sezon başında nasıl yanlış kararların alındığını ve bu hatalı kararlarda nasıl ısrar edildiğinin ve bu kararların sonucu olarak da bu duruma nasıl düştüğümüzün de  farkındayız. Fakat bugün bunları konuşmanın zamanı ve yeri değildir. 
 Yalnız yarın  iş işten geçmeden yapmamız gereken tek bir şey var. O da kalan maçlarımızda takımımızın arkasında durmak ve bu takımı bu sıkıntıdan kurtarmak için bu şehrin tüm kurum ve kuruluşlarının bu takıma her zamankinden daha fazla destek sağlaması ve yanında durmasını sağlamaktır. 

Biz sporseverler olarak bu gidişatın takipçisi olacağız. Bu zorlu süreçte yanımızda olacak ve Petrolspor’a MADDİ ve MANEVİ  destek olan iş adamları, siyasetçi, STK kamu kuruluşları ve vatandaşları  hafızamıza kazıyacağız!

Şunu unutmayın ki günü gelince bu takım için verilen en ufak desteğin bile karşılığı olacağı gibi, aynı zamanda da sessiz kalanların da bir hesabı ve verilecek karşılığı mutlaka olacaktır.  

Sonuç olarak herkesi sorumluluğa davet ediyoruz. Gelin hem maddi hem de manevi olarak takımımıza destek olalım. Gün hesap sorma ve küsme zamanı değil aksine vefa günü ve takımımıza destek günüdür.  YAŞASIN TEK TAKIM OLARAK BATMAN PETROLSPOR’u tutanlar'' ifadeleri kullanıldı

Kaynak: Spor72