İbrahim Halil Kay Petrolspor altyapı tesislerinin açılışına TPAO Bölge Müdürü Mustafa Demir, kurum müdürleri, merhum İbrahim Halil Kay’ın ailesi ve sporcular katıldı.

DEMİR’DEN, GENEL MÜDÜR BİLGİN’E TEŞEKKÜR

İbrahim Halil Kay’ın isminin altyapı tesisiyle beraber her sene yapılan geleneksel bahar turnuvasına da verildiğini ifade eden TPAO Batman Bölge Müdürü Mustafa Demir, “Uzun bir süre birlikte çeşitli mesailer içerisinde bulunduğumuz İbrahim Halil Kay hocamızı çok yakın bir zaman önce kaybettik. Bizler onun adını, anısını yaşatmak adına bu güzel tesise adını vermek isteğimizi genel müdürümüz Melihan Bilgin’e ilettik. Genel müdürümüzün teveccühleriyle bu güzel tesise hocamızın adını verdik adını ve anısını yaşatacağız. Ben özellikle Türkiye Petrolleri yönetim kuruluna ve genel müdürümüze bu teveccühlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.

“NİCE ŞAMPİYONLAR ÇIKARACAĞIZ

Geleneksel olarak her sene yaptıkları bahar turnuvasını pandemi nedeniyle yaklaşık iyi yıldır yapılamadığını ifade eden Demir, “Çalışanlarımızın yoğun talebi üzerine geleneksel olan bu turnuvanın devamını sağlamak istedik ve bu turnuvaya da değerli hocamızın adını vererekten ismini ikinci kez daha yaşatmak istedik. Buradan, bu güzel tesislerden daha birçok şampiyonlar çıkaracağız. Birçok başarılar çıkaracağız, elde edeceğiz’’ dedi.

‘’SPORCUMUZU TEBRİK EDİYORUM’’

Brezilya’da yapılan işitme engeliler olimpiyat şampiyonasında üçüncü olan sporcu Sinan Sadak’a altın takdiminde bulunan TPAO Batman Bölge Müdürü Mustafa Demir ‘’Hocamızın yakın bir öğrencisi olan Sinan Sadak hocamızda yakın zamanda Brezilya’da yapılan işitme engelliler dünya güreş olimpiyat şampiyonasında olimpiyat üçüncüsü oldu. Kendisini tebrik ediyorum. Sporcumuza daha nice başarılar diliyorum.’’ dedi. Madalyasını Bölge Müdürü Demir’den alan Sadak, madalyasını vefat eden İbrahim Halil Kay hocanın anısına kızı Merve Kay’ın boynuna asması herkesi duygulandırdı.

BABA KAY’DAN TEŞEKKÜR…

Açılışta konuşan İbrahim Halil Kay’ın babası Arif Kay ‘’Böyle anlamlı bir günde bizleri hatırlayıp merhumun adını yaşatmak gerçekten bizleri onurlandırmıştır. Sürecin başından şimdiye kadar Bölge Müdürümüz Mustafa bey ve diğer kurum amirleri, hiçbir eksiklik göstermeden var güçleriyle yanımızda oldular. Kendilerine teşekkür ediyorum. Batman Spor Lisesine, özellikle spor lisesinin üzerinde durmamızdaki amaç rahmetlinin oraya çok öğrenci göndermesidir. Orada güzellikle anılması bizim isteğimiz ve tercihimizdir’’ dedi. (SPOR72)

https://youtu.be/YD9atb3paQU