Kırmızı-beyazlılara galibiyeti getiren golleri 37'de Muharrem Öner, 68'de Tunç Murat Behram, 78'de Halil Yılmaz, 81'de Yakup Alkan ve 86'da Mustafa İnan kaydetti.

TPAO Batman Petrolspor birkez daha fırsat tepti TPAO Batman Petrolspor birkez daha fırsat tepti

Türkiye Futbol Federasyonu 3. Lig'in 20. haftasında lider konumda bulunan TPAO Batman Petrolspor, deplasmanda Karşıyaka'yı farklı bir skorla 5-1 mağlup etti. Maçta kırmızı-beyazlıların galibiyet golünü atan oyuncuların performansı ise dikkat çekiciydi.

Karşılaşmanın 37. dakikasında sahneye çıkan Muharrem Öner, takımını öne geçiren golü kaydetti. Ardından 68. dakikada Tunç Murat Behram'un fileleri havalandırmasıyla TPAO Batman Petrolspor'un skoru 2-1'e getirdiği görüldü. Takımın diğer golcü isimleri de boş durmadı. 78. dakikada Halil Yılmaz, 81. dakikada Yakup Alkan ve 86. dakikada Mustafa İnan'ın attığı gollerle skor 5-1'a yükseldi.

Karşıyaka'nın tek golü ise TPAO Batman Petrolspor'un baskın oyununa karşı verdiği mücadelede 59. dakikada geldi. Ancak bu gol, maçın kaderini değiştirmeye yetmedi ve TPAO Batman Petrolspor, Karşıyaka deplasmanından 5-1 galip ayrılarak şampiyonluk yolunda önemli bir adım attı.

TPAO Batman Petrolspor almış olduğu bu galibiyetle puanını 41'e yükseltip liderliğini sürdürdü. Kırmızı beyazlılar ligin 21. haftasında kendi sahasında Anadolu Üniversitesi'ni konuk edecek.