TPAO Batman Petrolspor Teknik Direktörü Mesut Toros basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Gündeme dair çarpıcı değerlendirmelerde bulunan Mesut Toros şu ifadelere yer verdi.

“SİSTEMİMİZ OTURACAK”

Türkiye Petrolleri altyapı tesislerinde düzenlenen basın toplantısına Teknik Direktör Mesut Toros, As Başkan Mustafa Balaban, Basın Sözcüsü Cemal Kaya, yöneticilerden Fereç Kılıçer ve Sportif Direktör Hayrettin Aktan katıldı. Batman’a gelmekten ötürü mutlu olduğunu söyleyen Teknik Direktör Toros, “Başarılı olmak için buraya geldim. 26 Yıl önce futbolcu olarak gelmiştim, şimdi teknik direktör olarak. Bunu hayal edemezdim. Burada birçok dostum var, şehri de seviyorum. Birlik-beraberlikle başarılı olacağımıza inanıyorum. Geçen hafta göreve başladım. Her teknik direktörün kendine göre bir oyun felsefesi vardır. Benim de oyun felsefemi sahaya yansıtmam için 3-4 maça ihtiyacımız var” dedi.

“HİÇBİR BAŞARI TEK BAŞINA KAZANILMAZ”

Herhangi bir başarı da başarısızlık da tek başına olmayacağını kaydeden Toros, “Elimizden gelenin en iyisi yapacağız. Şehrin tüm bileşenleri ile bunu başaracağız. Oyun sistemini iki-üç hafta içinde oturtmam lazım. Orta sahadaki boşlukları kapatmam lazım.  Zaten orası kapandığı anda bu takımın taktiksel anlamda başka bir eksiği kalmayacak. Benim için olmazsa olmaz, merkez orta sahadır ve hücuma destek veren oyunculardır.  Yani bizim burayı en kısa zamanda çözmemiz lazım. Oyuncularımızın da özgüveni gelmesi lazım ve bir ritim yakalamak lazım. Bu şehir hazır herkes şampiyonluk istiyor. Sizler istiyorsunuz, bizler, taraftarlar istiyoruz” diye konuştu.

Kaynak: SPOR72