TPAO Kristal Park’ta gerçekleşen programa Nasıroğlu’nun yanı sıra, Batman Gençlikspor Şube Müdürü Burak Eren, ASKF Başkanı Mahmut Aykol, Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, TÜFAD Başkanı Faysal Aydın, TFSKD Başkanı Reşat Gülsever ve Batman Futbol İl Temsilcisi Ahmet Özaydın da katıldı.

"Batman’ımızı geleceğe taşıyoruz"

Batman’a yakışacak, değer katacak, hemşehrilerinin yaşam kalitesini yükseltecek her çalışmayı gerçekleştirme gayretinde olduklarını anlatan Nasıroğlu, “iş adamı kimliğimle Batman'a uzun yıllar yatırımlar yaptık, firmamız bir çok sektörde yatırımlar yaptı. Birçok gencimize iş imkanı ve çalışma alanı sağladık. Belli bir zamandan sonra şunu da ankadık ki, kendimizin yapacağı şeyler biraz kısıtlı. O zaman bunu siyaseten de daha çok kitleye daha çok insanlara ulaşabilmemiz için, onlara faydalı olabilmemiz için siyasete girme kararı aldık. Ailece oturduk, bütün işleri bir tarafa bıraktık, Batman’ın kaliteli siyasete, ötekileştiren değil, birleştiren bir siyasete, insanları uzaklaştıran değil, kucaklayan bir siyasetin olduğunu hissettik. Bu kardeşiniz bunu yapabilecek kapasitede ve kabiliyettedir, onun için sizlerden destek istiyorum” dedi.

“Batman’a üç tane organize sanayi bölgesi kuracağım”

Batman’da kırk bin vatandaşa iş istihdamı sağlayacağını belirten Ak Parti Milletvekili Adayı Ferhat Nasıroğlu, ”Eğer insan kendini insanlığın sorunlarıyla özdeşleştirmezse kendi insanına sahip çıkmıyorsa o zaman o kentin sahipliği olmaz. Bizim Batman'ın bir sıkıntıısı var. Kentin sahibi yok. İş adamı üstlenmiyor, Sporcular üstlenmiyor, brokratlar bir araya gelmiyor. Kanaat önderleri diyoruz, doğru dürüst bir araya gelmiyor. Bizim başarılı olabilmemiz ve marka bir şehir olmamız için, bizim insanlara dokunabilmemiz için, sporcu kardeşlerimizin gelecine yardımcı olabilimemiz için, bu kentin bir araya gelmesi lazım. Hangi fikirde olursa olsun, hangi anlayışta olursa olsun Batman denince, hepimiz bir araya gelmemiz gerekir. Bunu sağlayacak benim. Allah’ın izniyle bütün farklı kesimdeki insanlara gideceğim bir araya geleceğiz. Bu kent sahiplendikçe güzelleşecektir” dedi.

“Ekonomimizi güçlü hale getirmemiz lazım”

Pırıl, pırıl genç kardeşlerinin olduğunu dile getiren Nasıroğlu, “Sporcu kardeşlerimiz müthiş şeyler yaparlar, ama bizim önce ekonomimizi güçlü hale getirmemiz gerekiyor. Gençleri destekleyecek sadece bir Fernas’ın olmaması lazım, yüz tane Fernas çıksın bu kentten. Sizin gibi yüz tane kulübe, sizin gibi binlerce sporcuya destek çıksın. Bunu yaptığımız anda bizler inanıyoruz ki Batman’ı çok çok daha iyi yerlerde göreceğiz sizlerin sayesinde. Sizler bizim geleceğimiz ve umudumuzsunuz. Bizler sizlere sahip çıkmak zorundayız. Önce bizim sanayi kültürümüzü geliştirmemiz lazım. Yani Batman’dan batıya sermayenin gitmemesi lazım. Burada zengin olan kardeşlerimiz, burada zengin olan iş adamlarımızın Batman’da yatırım yapmasını sağlayacak olanaklar sağlayacağız. Onlar kazandıkça, onlar ihracat yaptıkça, o zaman Batman’a gençlere daha fazla sahip çıkan daha fazla firma sayısı çıkacaktır” dedi.

“Gençleri geleceğe hazırlamamız lazım”

Eski devlet hastanesinin yıkıldığını ifade eden Nasıroğlu,”Yıkılan eski devlet hastanesinin yerine Bilim Merkezi kuruyoruz. Bilim Merkezi’ndeki hedefimiz, genç kardeşlerimizi en çok heyecanlandıran, bilgisayar, telefon ve teknolojidir. Biz burada sadece teknolojiyi kullanan gençlik istemiyoruz. Batman’da teknoloji üreten, program yapabilen, yapay zekaya hükmedebilen bir nesil de istiyoruz. Sizler hem spor yapacaksınız hem bu konuda Batman’ın ekonomisine destek vereceksiniz. Bu Organize sanayiden daha kıymetlidir” diye konuştu.

“Batman’ı Türkiye’nin marka şehirleri haline getireceğiz”

Ak Parti’nin çok büyük bir iddiası olduğuna değinen Batman Ak Parti Milletvekili adayı Ferhat Nasıroğlu, “Bu yüzyıl ve önümüzdeki yüz yıl Türkiye’nin yüz yılı olacaktır. Bütün ülkelerin karşısına çıkıp diyorsunuz ki; biz, bu yüzyılı sizlerin bayrağını alacağız, sizden liderlik istiyoruz. Cumhurbaşkanımız çıkıyor diyor ki; Dünya 5’ten büyüktür. Bu iddialı bir sözdür. Bunu hazmedemeyen birçok ülke lideri var. Ama biz kendimize inanacağız. Ben şunu iddia ediyorum, diyorum ki; Türkiye’nin yüz yılı içerisinde Batman’ın yüzyılı olacak. Bunu da bizler yapacağız, sorumluluk sahibi olanlar genç kardeşlerimiz. Bizler eğer o inançta olursak yapamayacağımız hiçbir şey yok. Ne diyoruz, Zafer inananlarındır. Eğer biz inanıyorsak kazanacağız ve zafere ulaşacağız. Hangi branşta olursa olsun, hangi alanda olursa olsun, bu kardeşinize güvenin ben size güveniyorum” sözlerine ekledi.

Spor72 / Özel Haber