Turkcell Süper Lig’de yer alacak takımların belirlendiği Spor Toto 1. Lig müsabakaları İzmir’de 2-3 Temmuz 2022 tarihleri arasinda yapıldı. Mücadeleler sonunda Batman Petrol Spor hem erkeklerde hem kadınlarda Süper Lig’e yükselerek duble kupa aldı. Spor Toto Atletizm 1. Ligi mücadelelerinde 12’si erkeklerde, 7’si kadınlarda olmak üzere toplam 19 ekip ter döktü.

Petrolspor Kadin Takımı açık ara şampiyon oldu

Batman Petrolspor Atletizm takimi Kadınlar kategorisinde 123 puan toplarken, en yakın rakibi Mardin Atletizm’in 16 puan önünde mutlu sona ulaştı.
Kadın sporcularımız 10 şampiyonluk, 7 ikincilik madalyası elde ederek lige damgasını vurdu.

Beyzanur madalyaları topladı

Sezon başında Fenerbahçe spor kulübünden transfer edilen sprinter Beyzanur Seylan müsabakalara damgasını vurdu. 100 ile 200 de açık ara şampiyon olan başarılı atlet 4×100 metre bayrak yarışında birinciliği kimseye bırakmayarak 3 altın madalya kazandı.

Erkek takımı Ligi 2 bitirdi.

Erkek takımımız ise 197 puan toplayarak Ligi 2. sırada bitirdi ve Süper lige yükseldi. Erkek takımı sporcuları 4 şampiyonluk madalyası, 4 ikincilik, 5 üçüncülük madalyası alarak adeta ligde fırtına gibi ettiler.

Burak Karataş 3 madalya kazandı

Fenerbahce altyapısında yetişen basarili atlet Burak Karataş 3 madalya alarak erkekler arasında en başarılı atlet oldu. 100 metrede 2, 200 metrede 1 ve 4×100 metre bayrakta şampiyon olan başarılı sprinter 3 madalya kazanmasını bildi.

Petrolspor 2 takımla Turkcell Süper ligde mücadele edecek

2022-2023 sezonunda Turkcell Atletizm Super liginde ülkemizin en büyük spor kulüpleri ile mücadele edecek olan TPAO Batman Petrolspor kulübünün yeni sezona iyi hazirlanacagi belirtildi. (SPOR72)