Batman Petrolspor'un  geleceği açısından Batman Valiliğinde düzenlenen basın toplantısında kulübün TPAO’ya devredileceğini, Batman Valisi Ekrem Canalp, AK Parti Batman Milletvekili Ferhat Nasıroğlu ve TPAO Bölge Müdürü Mustafa Demir,  duyurdu...

DEVİR SÜRECİ HIZLI BİR ŞEKİLDE BAŞLAYACAK

Devir sürecinin işlemleri önümüzdeki günlerde yeni sezon çalışmaları göz önünde bulundurularak vakit kaybetmeksizin çok hızlı bir şekilde işlemlere başlanıldı. 
Batman Petrolspor’un TPAO'ya devri ile ilgili herhangi bir pürüz  kalmadı.  Önümüzdeki hafta yapılacak basın toplantısıyla yönetim kurulu üyeleri ile beraber sürecin resmi boyutu hayata geçirilecek.

BATMAN PETROLSPOR'UN YENİ YÖNETİM KURULU BATMAN’IN DİNAMİKLERİNDEN 

Batman Valisi Ekrem Canalp: “Yeni yönetim kurulumuz Batman'ın tüm dinamiklerini bünyesinde bir araya getirerek  kapsayıcı  kabiliyeti de en iyi olan bir yönetim kurulu olacak. Batman Petrolspor'a içeriden destek vereceğiz. Zamanımızın da enerjimizin de önemli bir kısmını bu takıma ayıracağımız bir yıl olacak” şeklinde konuştu
 

NASIROĞLU: “BATMAN’IN BÜTÜN SORUNLARINI SAHİPLENECEĞİZ”

Daha sonra basın mensuplarına açıklamada bulunan Ak Parti Batman Milletvekili Ferhat Nasıroğlu: “Aslında bu gördüğünüz manzarayı bundan sonra hep göreceksiniz. Bu kentte bir sorun olduğunda, bu kentte yapılması gereken bir şey olduğunda hiç tereddüt etmeden yapılması gereken icraatı zamanında yapacak ve bu kenti hak ettiği yere taşıyacağız. Batman Petrolsporumuz bizim için bir değerdir, sahiplenilmesi gerekiyordu. Son dönemde bizler de adımları attık ama maalesef sonuç alamadık. Bu hiçbir zaman karamsarlığa girmemize sebep olmadı. Biz şuna inanıyoruz her zaman imkanlar fırsatlar vardır. Yeter ki, bu kent birbirine değer versin, birbirini sahiplensin.  Ben sokaklarda dolaşırken geç kardeşlerimiz ve taraftarlarımız üç şey istediler. Birincisi ‘ne olur bu kulübe sahip çıkın’ dediler, sahip çıktık. İkincisi ‘güçlü bir kadro oluşturulsun’ dendi. Onun da sözünü veriyoruz. Üçüncüsü de ‘iskeleti Batmanlı oyunculardan oluşan bir takım olsun’ denildi.  Dışarıdan iyi futbolcularla  takviye edelim ama iskelet bizim Batmanlı oyunculardan oluşsun ki sürdürülebilir bir kadro olsun. Bunların hepsini yerine getireceğiz” dedi. Son sözü alan TPAO Batman Bölge Müdürü Mustafa Demir de şimdiye dek Petrolspor’da görev yapan tüm yöneticilere teşekkür ederek, Petrolspor’u hak ettiği yere taşıyacaklarını kaydetti.