TFF 3. Lig ekiplerinden Siirtspor, "Asrın felaketi" olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle ligden çekilme kararı aldığını açıkladı.

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi'ye Whatsapp üzerinden çekilme kararı ile ilgili bilgi veren Siirtspor başkanı Hifzullah Canpolat mesajda şu ifadelere değindi;

"TFF Başkanımız sayın Mehmet Büyükekşi beyefendiye dün gece saatlerinde Whatsapp üzerinden göndermiş olduğum ve aşağıda paylaştığım mesaja tüm kulüp Başkanları spor yazarları sporseverler, kısacası futbol camiasında bulunan herkesin destek vermesini Umut ediyorum. Bizlerin Ülke olarak bu yıl müsabakalara çıkabilecek neşemiz heyecanımız kalmamıştır.

Sayın Başkanım;

Malumunuz olduğu üzere Ülke olarak tarihte neredeyse emsali olmayan bir depremi hep beraber yaşadık. Hernekadar ateş düştüğü yeri yakar denilsede, yüreğimize tarifi olmayan kor ateşi düşmüştür. Adeta Yaşama sevincimizi yitirdik. Durum ortadayken ve değişik lig lerden bazı takımlarımız kendi liglerinden çekilmişken, diğer kalan takımların lige devam etmeleri bu kadar can yanmışken ve yitirilmişken,bana etik gelmediği gibi, lige devam edecek ne heyecanımız ne neşemiz ne sevincimiz kalmamıştır.

Bu nedenle bu yıl ligin olduğu gibi gelecek yeni sezona ertelenmesi ve yeni sezonda kaldığı yerden devam etmesi , veya daha farklı bir çözüm bulunması hususunda gereğinin yapılmasını zat-ı Alinizden istirham eder, saygı sevgi ve muhabbetlerimi sunarım" dedi.

Kaynak: SPOR72