TFF 2. Lig heyecanı kaldığı yerden devam ediyor. Sivas Belediyespor, Amedspor'u konuk edecek. Birçok futbolsever ekran başında izlemek isteyeceği bu zorlu maçı nefeslerini kesecek. Sivas Belediyespor - Amed Sportif'in kanalı nedir?

Sivas Belediyespor - Amedspor maçı ne zaman?

Sivas Belediyespor - Amedspor maçı bugün saat 14:00'de başlayacak.

Sivas Belediyespor-Amedspor maçı hangi kanalda?

Sivas Belediyespor - Amedspor maçı Fuchs Sports'tan yayınlanacak.

Sivas Belediyespor Klübü

Sivas Belediyespor, 1967 yılında Sivas'ta kurulan bir spor kulübüdür. Kulübün renkleri kırmızı-beyazdır. Futbol takımı, TFF 2. Lig'de mücadele etmektedir. Kulübün diğer spor dalları arasında basketbol, voleybol, hentbol, güreş, atletizm, okçuluk ve yüzme yer almaktadır.

Sivas Belediyespor'un futbol takımı, 2013-2014 sezonunda TFF 1. Lig'e yükselmiş ve tarihinde ilk kez bu ligde mücadele etmiştir. Ancak takım, bir sezon sonra tekrar TFF 2. Lig'e düşmüştür. Kulübün basketbol takımı ise 2019-2020 sezonunda Türkiye Basketbol 1. Ligi'nde mücadele etmiştir.

Sivas Belediyespor, Sivas'ta önemli bir taraftar kitlesine sahiptir ve şehirdeki spor kulüpleri arasında en eski olanlarından biridir. Kulüp, aynı zamanda Sivas Belediyesi tarafından desteklenmektedir.

Amed Sportif Faaliyetler Kulübü

Amedspor, 1990 yılında Diyarbakır'da kurulan bir spor kulübüdür. Kulübün renkleri sarı-yeşildir. Futbol takımı, TFF 3. Lig'de mücadele etmektedir. Kulübün diğer spor dalları arasında basketbol, voleybol, hentbol, güreş ve tekvando yer almaktadır.

Amedspor, kuruluşundan itibaren Kürt spor kulübü olarak bilinmektedir ve bu nedenle zaman zaman siyasi tartışmalara konu olmaktadır. Kulüp, başta Diyarbakır olmak üzere Güneydoğu Anadolu bölgesinde önemli bir taraftar kitlesine sahiptir. Amedspor'un futbol takımı, 2015-2016 sezonunda TFF 2. Lig'e yükselmiş ve o sezon çeyrek finale kadar yükselerek tarihi bir başarı elde etmiştir.