Batman Halk Eğitim Müdürlüğü ve Batman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün beraber yürüttüğü proje sayesinde küçük yaştaki çocuklar, sokaklardaki tehlikelerden uzaklaştırılarak 19 Mayıs semt sahalarında futbol antrenörleri ile sporla buluşuyor.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Halk Eğitim Merkezi’nin birlikte verdiği kurslara binlerce çocuk ve genç katılım sağlıyor. Haftanın 7 günü programlı bir şekilde antrenörler eşliğinde verilen spor kursları öğrencilere başarılı bir şekilde aktarılıyor.

Okul eğitiminden sonra kalan zamanlarını 19 Mayıs Semt futbol sahalarında geçiren çocuklar, uzman futbol antrenörler nezaretinde eğitimlerini sürdürüyor. Batman'daki birçok spor tesisinde onlarca antrenör, yüzlerce çocuğa birçok branşta spor eğitimi veriyor.

MUHTEŞEM DART ŞAMPİYONASI MUHTEŞEM DART ŞAMPİYONASI

Spor72 Dijital ekibimiz, 19 Mayıs Semt sahasında futbol ve birçok branşlarda çocuklara, gençlere eğitim veren antrenörlerle bir araya geldi. Enerjik dolu ve işini büyük bir ivedilikle yerine getiren antrenörlerin çalışmalarını eğitim alanında takip edip, neler yaptığını ve hangi eğitimleri verdiğini görüntüye getirdik. Oldukça zevkli ve başarılı bir şekilde eğitimleri verdiğini aktaran antrenörlerin ortak düşüncesi ise “Çocukları ve gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için büyük bir çaba içerisine girdiğini” ifadesine değindiler.

Haber: Abdurrahman AVŞAR