Balıkesirspor'lu Genç Oyunculara Saldırı

Uşakspor kendi sahasında Balıkesirspor'u 2-0 yenmesiyle düşme potasında en yakın takipçisi olan Uşakspor'la aradaki puan farkı 5'e yükseldi. Balıkesirsporlu taraftarlar Uşak mağlubiyetiyle takıma tepki gösterdi. 

Balıkesirsporlu futbolculara yemekte taraftarlar saldırdı. 

Balıkesirspor takımı deplasman dönüşünde yolda bir restoranda yemek molası verdi. Takımı takip eden taraftarlar da aynı tesise geldi. İddiaya göre bu sırada taraftarların futbolculara tepki göstermesi üzerine arbede yaşandı.  Taraftarlar futbolculara tekme tokat saldırdı. Bazı taraftarların futbolculara sandalye fırlattığı da görüntülendi. Tesiste maddi hasar meydana geldi. Futbolculardan bazılarının kafileyi terk ettiği iddia edildi. Olaylarla ile ilgili adli soruşturma başlatıldı.

Balıkesirspor kulübünden konuyla ilgili açıklama

TFF 2. Lig Kırmızı Grup’un 31. haftasında deplasmanda oynadığımız AFC Kablo Kanalları Uşakspor karşılaşmasının dönüşünde teknik heyetimize, futbolcularımıza ve personellerimize Manisa’nın Akhisar ilçesindeki Köfteci Ramiz’de yemek yediği esnada yapılan saldırıyı kabul etmiyor ve şiddetle kınıyoruz. denildi 

Kaynak: Spor72