Türkiye Futbol Federasyonu ve Kulüpler Birliğinin yapılan toplantısında, liglerin 3-4 Mart tarihlerinde başlaması kararı çıktı.

LİGLER 3-4 MART’TA BAŞLAYACAK

Türkiye Futbol Federasyonu’nun hafta başı yaptıkları açıklamada, bu haftaki lig maçlarının önümüzdeki hafta sonunda oynanması yönünde karar aldıklarını hatırlatan Büyükekşi, "Ama gördüğümüz kadarıyla acımız çok büyük. Hala binlerce vatandaşımız var enkaz altında. Bu maçlarımızı (Süper Lig) 3-4 Mart tarihlerinden itibaren başlatmak için karar aldık. İnşallah o zamana kadar bu çalışmalar ve kulüplerimizin bu konudaki desteğiyle o tarihte başlatabiliriz diye umut ediyoruz.

1, 2 VE 3. LİGLERİN SON DURUMU

Kararları birlikte alarak ve ortak hareket edeceğiz. Yarın 1. Lig, salı 2. ve 3. Lig Kulüpler Birliği ile bir araya geleceğiz. Futbolun paydaşlarını, birlikte hareket etme konusunda arzularını dinleyip ortak kararlarımızı vereceğiz." dedi.

HATAYSPOR VE GAZİANTEP FK’NİN SON DURUMU

Hatay Kulübünün TFF'ye bir yazı gönderdiğini aktaran Büyükekşi, "Bu sezon oynayamayacağını bildirdi. Biz de yarın veya öbür gün yönetim kurulu toplantısı yapacağız.

Gaziantep FK başkanı bugün online bağlandı. Henüz karar veremediler. Pazartesiye kadar süre verdik. Çekilmek isterlerse, iki kulübümüzün bu sezon Süper Lig'de hakları baki kalmak kaydıyla, 17 takımla yolumuza devam etmeyi düşünüyoruz." ifadelerini kullandı.