TFF 3. Lig temsilcisi TPAO Batman Petrolspor'un yeni Kulüp Başkanı Mustafa Demir ve yönetimi, Batman'da görev yapan basın mensuplarıyla kahvaltı programında bir araya geldi.

TPAO Batman Petrolspor Başkanı Mustafa Demir, “ Batman Petrolspor ile ilgili olarak yeni bir oluşum içerisindeyiz. Bizim omuzlarımızdaki yük daha da arttı. Yaklaşık 1 aydır süren bir devir süreci vardı. Bir önceki süreçte elini taşın altına koymuş, gerçekten büyük fedekarlıklar yaparak çalışmış yönetimler oldu. Hepsi bu kulübe hizmet etmek amacıyla çalışmışlar. Kendilerine verdikleri hizmetlerden dolayı özellikle teşekkür ediyoruz. Biz hep  kurumsallaşma adına elimizden gelen tüm çabayı gösterdik. Özellikle Sayın Milletvekilimiz Ferhat Nasıroğlu beyin bu süreçteki çabalarına şahsen bir Batmanlı olarak, göstermiş olduğu özveriden dolayı kendisine çok teşekkür eder şükranlarımı sunuyorum.

Ben özellikle vurgulamak istediğim, birlik ve beraberlikti. Birlik ve beraberliğin neler getirebileceğini daha önce gördük. Bu takım hepimizin takımı. Bu takım bütün Batmanlıların takımı. Herkesin bu takım ile ilgili bir şeyler söyleme hakkı vardır. Ama saygı çerçevesinde her türlü eleştiriye açığız. Mahremiyet sınırları içerisinde  Her türlü şeffaflığı göstereceğiz. Herşeyin bir mahremiyeti var, bu kulübün de bir mahremiyeti var. Bizde bu doğrultuda her türlü şeffaflığı göstereceğiz. Bundan emin olabilirsiniz. Kurumsal yapı altında kişilere bağlı olmadan, şahıslara bağlı olmadan bir yönetim tarzı geliştirmek istiyoruz. Yöneticilerin ön plana çıkmadığı, çıkmayacağı, futbolcuların ön plana çıkacağı bir süreç olsun istiyoruz. 

Taraftarlarımız için de şunu söylemek gerekiyor. Taraftar hancı biz yolcuyuz. Taraftarı olmayan kulüplere futbolcular, sporcular gitmek istemiyorlar. Buradaki en büyük değerlerimizden biri taraftarlarımızdır. Biz taraftarlarımızı stadyuma çekmek için elimizden gelen her türlü çabayı göstereceğiz. Hepimiz aslında aynı gemideyiz. Dolayısıyla bu gemiyi hep birlikte limana getireceğiz.  Biz kulübü  resmi olarak geçen Perşembe sabah devraldık. Resmi işlemler de Perşembe günü, sabah tamamlandı.  Tamamlanır tamamlanmaz bir önceki sezon alacakları olan tüm futbolcu arkadaşlarımızın tüm alacaklarını ödedik. Ama içlerinden beş tanesi bizi beklememiş ve Uyuşmazlık Çözüm Kuruluna (UÇK) gitmiş. Keşke bekleseydiler. Çünkü bu bize ekstra bir maliyet çıkarıyor. Hiç kimsenin parası Petrolspor’da kalmaz. Hiçbir futbolcunun parası Petrolspor’da kalmadı, kalmaz. Dolayısıyla geçen seneden alacağı olan hiçbir oyuncumuz yok. 

Dış transferlerde şuana kadar 4 tane oyuncuyla anlaştık.  Akın Akman, Aykut Çift, Halil Yılmaz  ve Emre Aydın’la anlaştık. İç transferde  Fatih Gök, Bedran Ekin, Hüseyin  Elma ve Semih Tek ile anlaştık. Prensipte  şuan anlaştığımız 8 tane oyuncu var ama isimlerini zikretmeyeceğim. Çünkü isimlerini söylediğimizde diğer kulüpler devreye giriyor ve fiyat arttırmak için  onlar da görüşme ve pazarlıklara başvuruyor. Prensipte anlaştığımız 8 futbolcuyu Batman’a davet edip sözleşme imzalayacağız.

Ayrıca önümüzdeki hafta Batman’daki amatör kulüp başkanlarıyla bir araya geleceğiz. Bize gerçekten faydalı olabilecek yetenekli oyuncular varsa, ama bunu samimi bir şekilde dile getirirlerse biz bu oyuncuları kampta değerlendirmek istiyoruz. Biliyorsunuz, hocamız  Mustafa Reşit Akçay çok tecrübeli, Türk futboluna damga vurmuş bir hoca. Kendisi bu konuda çok istekli, çok arzulu. Çünkü burada yaklaşık 5 gün kaldı. Şehri gezdi, dolaştı. Kendisi burada çok ciddi bir potansiyel olduğuna inanıyor. Ama bu hemen olacak bir şey değil, uzun soluklu bir şey. Dolayısıyla biz arakadaşlarımızla bir araya geleceğiz ve gerçekten gelecek vaat edecek, gerçekten faydalanabileceğimiz, gelişim sağlayabileceğimiz oyuncular varsa, biz onları kampta denemek istiyoruz. Eğer hocamız, teknik heyetimiz uygun görürse profesyonel sözleşme yaparak takıma katmak istiyoruz.” dedi.

Kaynak: SPOR72