İşte TPAO Batman Petrolspor'un açıklamaları;

TPAO Batman Petrolspor birkez daha fırsat tepti TPAO Batman Petrolspor birkez daha fırsat tepti

Ligin 18. haftasında TFF 3. Lig 2. Grupta oynanan ve 1-1 beraberlikle sonuçlanan Silifke Belediyespor - TPAO Batman Petrolspor mücadelesinde, henüz maçın 6. dakikasında faulden dahi uzak bir pozisyonda Şanlıurfa Bölgesi Hakemi olan Mikail Cihangir tarafından aleyhimize verilen penaltı, maalesef bu müsabakada hakem kararlarının ne kadar sağlıklıksız ve yanlı olduğunu gözler önüne sermiştir. Maç süresince özellikle sarı kart sınırında bulunan oyuncularımızı, sarı kart göstermek için kovalayan Mikail Cihangir her ne hikmetse sarı kart sınırında bulunan oyuncularımızın hepsine sarı kart göstermeyi kendisine hak görmüştür.
Maçın başından bitimine kadar teknik ekibimize, futbolcularımızın protokol türibininde bulunan ailelerine ve vefakar taraftarımıza yapılan fütursuzca tavırları, hakaretleri, şiddeti kınıyoruz.
Özellikle müsabaka bitiminde taraftarımıza yapılan çirkin ve şiddet dolu saldırıları asla kabul etmiyoruz. 
Şunu açıkça ifade ediyoruz ki, Şanlı Petrolspor’un vefakar taraftarının kıymeti ve onurlu desteği her şeyin üstündedir.
Şampiyonluk yolundaki bu zorlu süreçte takımımız yönetimimiz ve şanlı taraftarımız dimdik ayaktadır. Hiç bir provakasyona, operasyona mağlup olmayacağız. Kimsenin yanlış arayışları ve haksız kazançlarına müsade etmeyeceğiz. 
Futbolun, sporun güzelliklerini her daim yaşatmaya çalışan 
Batman Petrolspor Kulübü olarak Türkiye Futbol Federasyonu'nu, yaşanan bu olayları titizlikle incelemeye ve gerekli önlemleri almak üzere göreve davet ediyoruz. 
Büyük Batman Petrolspor Camiası, Batman Şehrinin ta Kendisidir.

TPAO Batman Petrolspor Kulübü